Serie A. Wielkie emocje na San Siro. AC Milan w końcówce strzelił bramkę i zdobył trzy punkty. Bohaterem Ante Rebić

Data dodania: 19-01-2020 14:17

W 20. kolejce włoskiej Serie A AC Milan pokonał na San Siro z Udinese Calcio 3:2 (0:1).

Udinese Calcio wyszło na prowadzenie już w 7. minucie. Na listę strzelców wpisał się Jens Stryger Larsen po fatalnym błędzie Gianluigiego Donnarummy. Włoski bramkarz wyszedł z bramki i chciał wybić piłkę jednemu z rywali, jednak popełnił błąd i futbolówkę na pustą bramkę uderzył właśnie duński obrońca. W dalszej części pierwszej połowy nie działo się zbyt wiele i momentami wiało nudą. Dopiero w drugiej części mecz się ożywił.

W 48. minucie wynik wyrównał Ante Rebić, a asystował mu Andrea Conti, a  w 71. mnucie fantastyczną bramkę zdobył Theo Hernandez. Francuz uderzył płasko z powietrza i nie dał żadnych szans Juanowi Musso.

W 85. minucie wynik wyrównał Kevin Lasagna. Stryger Larsen doskonale dośrodkował w pole karne, a Lasagna strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Donnarumma tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Wydawało się, że nie padną już żadne bramki, jednak w końcówce doliczonego czasu drugą bramkę dla Milanu strzelił Rebić. Chorwat wszedł w pole karne i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali.

Warto dodać, że cały mecz na ławce rezerwowych w zespole z Mediolanu spędził Krzysztof Piątek.

20. kolejka włoskiej Serie A

AC MILAN - UDINESE CALCIO 3:2

Bramki: Ante Rebić 48, 90 Theo Hernandez 71 - Jens Stryger Larsen 6, Kevin Lasagna 85