Bundesliga. Bayern Monachium gromi na wyjeździe Herthę. "Lewy" z pierwszym golem w 2020 roku (VIDEO)

Data dodania: 19-01-2020 17:13
Bundesliga. Bayern Monachium gromi na wyjeździe Herthę.

W 18. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 4:0 (0:0).

Bayern Monachium od początku spotkania miał przewagę i stwarzał sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki, ale gospodarze momentami też mieli okazje, na przykład w 17. minucie Dodi Lukebakio. Reprezentant Belgii popędził w stronę pola karnego i minął nawet jednego z rywali, ale ostatecznie jego podanie zostało zablokowane przez obrońców mistrza Niemiec. Później w ekipie z "Bawarii" sytuację sam na sam z bramkarzem miał Robert Lewandowski, ale polski snajper uderzył minimalnie obok bramki. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

W drugiej części gry podopieczni Hansa-Dietera Flicka nabrali wiatru w żagle i w końcu strzelili pierwszą bramkę. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Doświadczony Niemiec po podaniu Ivana Perisicia strzałem z kilku metrów pokonał golkipera rywali. Później do bramki trafił Lewandowski, ale jego gol nie został uznany. Za niedługo, dokładnie w 72. minucie "Lewy" trafił do siatki z rzutu karnego.

Hertha po stracie drugiej bramki zaczęła popełniać coraz więcej błędów i zaczęła tracić kolejne gole. W 76. minucie Leon Goretzka doskonale dograł do Thiago Ancaltary, a Hiszpan pobiegł w stronę bramki i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza drużyny z Berlina. Zaledwie sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry rywali dobił jeszcze Perisić.

18. kolejka niemieckiej Bundesligi

HERTHA BERLIN - BAYERN MONACHIUM 4:0

Bramki: Thomas Mueller 60, Robert Lewandowski 73 (karny), Thiago Alcantara 76, Ivan Perisić 84