17-latek z wielką pomocą Leo Messiego załatwił Levante w ciągu dwóch minut. Końcówka była jednak nerwowa...

Data dodania: 02-02-2020 22:44

Dwa podania Leo Messiego i dwa gole Ansu Fatiego w odstępie niespełna dwóch minut dały FC Barcelona zwycięstwo nad Levante (2:1) w meczu 22. kolejki La Liga.

Barcelona podniosła się po porażce z Valencią i odniosła 14. zwycięstwo w ligowym sezonie. W starciu z 13. Levante była oczywiście murowanym faworytem na Camp Nou, ale wygrana nie przyszła łatwo.

Sprawę mocno ułatwiły gole z 30. i 31. minuty. Najpierw Messi świetnie zagrał na wolne pole do Fatiego, a 17-latek wygrał walkę z obrońcą i pokonał bramkarza rywali.  Już chwilę później Messi wypatrzył młodego kolegę w polu karnym i było 2:0! W 45. minucie do pustej bramki nie trafił jeszcze Antoine Griezmann, ale Barca i tak mogła być zadowolona.

Po przerwie Barcelona grała swoje i kontrolowała przebieg spotkania. Już w doliczonym czasie gry zrobiło się jednak nerwowo, bo piłka po rzucie rożnym wyszła przed pole karne, a tam Rochina kapitalnym strzałem zaskoczył Ter Stegena. Levante po zmniejszeniu strat rzuciło się jeszcze desperacko do ataku, lecz kolejny strzał Rochiny powędrował już nad bramką!

Barcelona po tej wygranej ma nadal 3 punkty straty do Realu i zajmuje 2. miejsce. W 23. koleje zagra na wyjeździe z Betisem.