Arkadiusz Milik z 8. golem w sezonie Serie A. Idealnie dograł mu Piotr Zieliński (VIDEO)

Data dodania: 03-02-2020 22:46

Arkadiusz Milik po podaniu Piotra Zielińskiego otworzył wynik spotkania Napoli z Sampdorią Genua na wyjeździe w 22. kolejce Serie A. Goście prowadzili 2:0, potem remisowali, ale ostatecznie zgarnęli 3 punkty.

Od pierwszego gwizdka na boisku było trzech Polaków - Karol Linetty w Sampdorii oraz Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński w Napoli. Już w 3. minucie polski duet dał gościom prowadzenie. Zieliński dośrodkował, a Milik głową z 8. metra trafił do siatki.

Na 2:0 w 16. minucie po rzucie rożnym trafił Elmas, a 10. minut później nadzieję gospodarzom przywrócił 37-letni Quagliarella, który genialnym półwolejem z linii pola karnego zdobył bramkę kontaktową.

Na remis fani Dorii czekali do 73. minuty. Z karnego na 2:2 trafił Gabbiadini. Po 10 minutach Napoli wróciło jednak na prowadzenie. Piłka szczęśliwie trafiła do Demme, a ten musiał ją tylko umieścić w pustej bramce, co też zrobił. Wynik na 4:2 dla Napoli ustalił w 98. minucie Mertens, który trafił z dystansu do bramki opuszczonej przez interweniującego za polem karnym golkipera gospodarzy, Emila Audero.

W tabeli Serie A Napoli zajmuje 10. miejsce z 30 punktami i do 6. Cagliari, które jest na lokacie dającej przepustkę do kwalifikacji Ligi Europy traci 2 oczka. Sampdoria plasuje się na 16. miejscu z 4 punktami przewagi nad strefą spadkową.