Real się posypał przy prowadzeniu 1:0. Manchester City triumfuje w Madrycie, a Królewscy na rewanż pojadę bez lidera

Data dodania: 26-02-2020 20:09

Real Madryt ostatnio wpadł w dołek formy, więc przed meczami z Manchesterem City w 1/8 finału Ligi Mistrzów i niedzielnym El Clasico z FC Barcelona w Królewskich panowała niepewność. Wygrana z The Citizens w pierwszym spotkaniu walki o ćwierćfinał Champions League na pewno podbudowałaby Los Blancos przed starciem o mistrzostwo Hiszpanii. Real prowadził, ale ostatecznie nie wygrał.

Pierwszego gola spotkania zdobył na Estadio Santiago Bernabeu w 60. minucie Isco. Pomocnik dostał w polu karnym podanie od Viniciusa Juniora, a że był niepilnowany, to w sytuacji sam na sam z Edersonem miał sporo czasu i pokonał Brazylijczyka.

Chwilę wcześniej mógł prowadzić mistrz Anglii. Thibaut Courtois zatrzymał uderzenie Riyada Mahreza, który dostał świetne podanie od Ilkaya Gundogana.

W I połowie City też mieli swoje okazje. Bliscy byli szczęścia w 45. minucie. Strzelił Kevin De Bruyne i Sergio Ramos był bliski gola samobójczego. Sytuację uratował Raphaele Varane. Z kolei w 21. minucie Courtois obronił uderzenie Gabriela Jesusa,  w 28. minucie De Bruyne nie trafił do siatki z ostrego kąta.

The Citizens zanim trafili do siatki, stracili gola, ale potem odwrócili losy spotkania. W 78. minucie De Bruyne zatańczył z lewej stronie pola karnego i dośrodkował przed bramkę, a Gabriel Jesus zdobył bramkę na 1:1. Już 4 minuty później ekipa Pepa Guardioli prowadziła. Sterling wpadł w pole karne i wyciął go Carvajal. Jedenastkę pewnie wykorzystał De Bruyne, pokonując swojego kolegę z reprezentacji Belgii, Thibauta Courtoisa.

Real nie tylko przegrał, ale przed rewanżem na Etihad Stadium stracił też Sergio Ramosa. Stoper Królewskich w 84. minucie faulował rywala tuż przed polem karnym i wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.

Drugi mecz w tej parze 17 marca w Anglii.