PKO BP Ekstraklasa. Legia pokonała przy Łazienkowskiej Cracovię i umocniła się na pozycji lidera

Data dodania: 29-02-2020 22:03

W ostatnim sobotnim spotkaniu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Cracovię 2:1 (2:0).

"Wojskowi" otworzyli wynik w 20. minucie. Na listę strzelców wpisał się Domagoj Antolić. Arvydas Novikovas dośrodkował piłkę z narożnika boiska, a Antolić mocnym strzałem zaskoczył bramkarza "Pasów" Michala Peskovicia.

Tuż przed przerwą, dokładnie w 44. minucie wynik podwyższył Walerian Gwilia. 25-letni Gruzin doskonale przymierzył zza pola karnego i nie dał żadnych szans golkiperowi rywali.

W 51. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości za zagranie ręką Vesovicia. Do piłki podszedł Sergiu Hanca i uderzył tuż przy słupku. Wynik się już do końca nie zmienił.

Dzięki tej wygranej podopieczni Aleksandara Vukovicia umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 48 punktów, a "Pasy" są na 2. miejscu z dorobkiem 42 oczek.

24. kolejka PKO BP Ekstraklasy

LEGIA WARSZAWA - CRACOVIA 2:1

Bramki: Domagoj Antolić 20, Walerian Gwilia 44 - Sergu Hanca 51 (k)

Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vešović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Michał Karbownik - 18. Arvydas Novikovas (63, 22. Paweł Wszołek), 24. André Martins (90, 34. Iñaki Astiz), 7. Domagoj Antolić, 8. Walerian Gwilia, 82. Luquinhas (90, 9. Tomáš Pekhart) - 20. José Kanté.

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 3. Michal Sipľak - 11. Mateusz Wdowiak (66, 14. Ivan Fiolić), 6. Sylwester Lusiusz, 5. Janusz Gol, 22. Florian Loshaj (46, 10. Pelle van Amersfoort), 4. Sergiu Hanca - 99. Tomáš Vestenický (46, 21. Rafael Lopes).

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Vešović, André Martins - Râpă, Wdowiak, Sipľak.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 21 000.