PKO BP Ekstraklasa. Porażka Korony Kielce z Lechią Gdańsk! Podopieczni Piotra Stokowca awansowali na szóste miejsce w tabeli

Data dodania: 01-03-2020 14:38

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce uległa przed własną widownią na Suzuki Arenie Lechii Gdańsk 1:2 (0:1).

Już w 8. minucie Korona mogła otworzyć wynik. Z rzutu wolnego zza pola karnego znakomicie uderzył Pettieri Forsell, ale Dusan Kuciak znakomicie interweniował i strącił piłkę na poprzeczkę. W 13. minucie Gdańszczanie próbowali pokonać Marka Kozioła. Filip Mladenović posłał doskonałe podanie w pole karne do Omrana Haydary'ego, ale reprezentant Afganistanu kopnął bardzo słabo i obok bramki.

Zespół Piotra Stokowca przycisnął gospodarzy i w 18. minucie wyszedł na prowadzenie. Mladenović idealnie dośrodkował z rzutu rożnego do Flavio Paixao, a ten strzałem głową pokonał golkipera "Złocisto-Krwistych".

W 20. minucie drużyna Mirosława Smyły mogła doprowadzić do wyrównania, ale Bojan Cecarić nie wykorzystał dobrego podania od Erika Pacindy i strzelił obok słupka.

W 32. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia w zespole z Gdańska. Haydary dograł piłkę w pole karne, przepuścił ją jeden z partnerów i trafiła pod nogi Tomasza Makowskiego, ale 20-latek strzelił obok bramki. Obie ekipy miały jeszcze okazję w pierwszej połowie na zdobycie gola, ale wynik się już nie zmienił.

W 47. minucie Korona mogła stracić kolejnego gola. Makowski precyzyjnie dograł piłkę Haydary'emu, a ten uderzył na bramkę. Doskonale w tej sytuacji zachował się Kozioł i efektownie wybronił strzał 22-latka. Z biegiem czasu gospodarze przejęli inicjatywę i było bardzo blisko zdobycia bramki. Kolejny raz z rzutu wolnego próbował Forsell i uderzył w poprzeczkę, a za kilka chwil okazję miał Pucko, ale Kuciak popisał się znakomitą interwencją.

Do wyrównania w końcu Koronie udało się doprowadzić w 62. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michal Papadopulos. Czeski napastnik po podaniu Cecaricia z bliskiej odległości tylko dopełnił formalności. W końcówce "Lechiści" przejęli inicjatywę i strzelili gola na 1:2. Bramkę z bliskiej odległości w 89. minucie po asyście Jarosława Kubickiego strzelił Maciej Gajos. Wynik już się do końca nie zmienił.

Warto dodać, że Korona kończyła mecz w dziesiątkę, ponieważ w doliczonym czasie gry za faul na Paixao czerwoną kartkę zobaczył Adnan Kovacević.

Dzięki tej wygranej Lechia awansowała na 6. miejsce w tabeli. Na swoim konice ma 37 punktów. Korona w dalszym ciągu jest na przedostatniej, 15. pozycji i ma tylko 23 oczka.