Warta Poznań zaczęła wiosnę od wysokiej wygrany z rywalem z czołówki. I połowa na to nie wskazywała

Data dodania: 02-03-2020 22:21

Warta Poznań wygrała spotkanie na górze tabeli I ligi. Lider pokonał u siebie Radomiak Radom aż 3:0.

Ten mecz mógł się ułożyć zupełnie inaczej. Już w 7. minucie Rafał Makowski wypuścił Patryka Mikitę sam na sam z bramkarzem Warty, ale najlepszy strzelec Radomiaka nie dał rady pokonać Adriana Lisa.

Goście zmarnowali okazję, ale nadal przeważali. Brakowało już jednak dobrych okazji, by strzelić gola.

Do przerwy Warta prezentowała się nieprzekonywująco, ale po zmianie stron coś zaskoczyło. W 52. minucie Robert Janicki dośrodkował w pole karne, a Bartosz Kieliba dopadł do piłki i otworzył wynik spotkania. Po tym ciosie Radomiak już się nie pozbierał. Nic nie wniosły zmiany. Słabo prezentowali się Damian Nowak i Marcin Budziński, a najgorszym rezerwowym okazał się sprowadzony z A-klasowego KTS Weszło Kongijczyk Merveille Fundambu, który w swoim debiucie w I lidze mocno irytował prostymi błędami.

W 81. minucie wspomniany Janicki trafił na 2:0, a w doliczonym czasie gry Gracjan Jaroch ustalił wynik na 3:0.

Mecz 21. kolejki I ligi
WARTA POZNAŃ - RADOMIAK RADOM 3:0
Bartosz Kieliba 52, Robert Janicki 81, Gracjan Jaroch 90
Warta: 1. Adrian Lis - 7. Michał Grobelny, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 3. Jakub Kiełb - 19. Mariusz Rybicki (65. 18. Jakub Apolinarski), 8. Krzysztof Danielewicz (74. 10. Adrian Laskowski), 6. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki (88. 9. Łukasz Spławski), 11. Michał Jakóbowski - 25. Gracjan Jaroch
Radomiak: 1. Cezary Miszta - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 55. Meik Karwot, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (79. 70. Merveille Fundambu), 7. Mateusz Michalski (68. 17. Marcin Budziński), 11. Michał Kaput, 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita - 22. Maciej Górski (62. 27. Damian Nowak)
Żółte kartki: Danielewicz, Trałka - Kaput, Jakubik

Warta po tym zwycięstwie ma 43 punkty i jest liderem. Wyprzedza o dwa oczka Stal Mielec, o 3 Podbeskidzie Bielsko-Biała, a już o 7 Radomiak Radom.