Derby Krakowa dla Wisły! Druga porażka Cracovii z rzędu oddala ją od marzeń o mistrzostwie

Data dodania: 03-03-2020 22:30

Cracovia w sobotę przegrała w Warszawie z Legią i jej strata do lidera powiększyła się do 6 punktów. We wtorek Pasy czekało kolejne prestiżowe starcie i zespół Michała Probierza musiał ponownie przełknąć gorycz porażki. Tym razem w derbach z Wisłą.

Do przerwy przy Kałuży nie brakowało emocji i kontrowersji, a zabrakło goli. Piłkarze Cracovii dwukrotnie domagali się podyktowania rzutu karnego. Najpierw za zagranie Savicevicia w polu karnym w 18. minucie - okazało się, że piłka trafiła go w tors - a potem w dalszej części I połowy. W obu sytuacjach jedenastki nie było.

Nie było też czerwonej kartki dla Michala Siplaka w meczu z Legią Warszawa za brutalne wejście w nogi Domagoja Antolicia. Obrońca Cracovii zagrał więc w derbach i "polował" na Jakuba Błaszczykowskiego. Już w 19. minucie zarobił żółtą kartkę, ale mecz do końca dograł.

Do przerwy było 0:0, a tuż po zmianie stron Jablonsky wyciął w polu karnym Niepsuja. Sędzia podyktował rzut karny, Niepsuj opuścił murawę na noszach, a Jakub Błaszczykowski pewnym strzałem dał Wiśle prowadzenie.

Po chwili powinno być 2:0. I to dwukrotnie. Najpierw Pesković w sytuacji sam na sam zatrzymał Tuptę, a po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Pelle Van Amersfoort. Gol nie został jednak uznany po analizie VAR. Dlaczego? Arbitrzy orzekli, że faulował Hebert. W którym momencie? To pozostawiamy do oceny...

Hebert tutaj "faulował", ale ostatecznie zapisał się w tym meczu także pozytywnie. I to nie tylko solidną grą w defensywie, ale też golem na 2:0, którego w 94. minucie strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Wisła wygrała derby i goni czołową ósemkę. Jest co prawda na 13. lokacie, ale do 8. Rakowa Częstochowa traci 5 punktów. Wiosną odniosła 4 zwycięstwa i zanotowała remis. Jeśli utrzyma dobrą passę, to na dystansie pięciu pozostałych kolejek może wskoczyć do grupy mistrzowskiej. Nie wypadnie z niej raczej Cracovia, ale wciąż drugi w tabeli zespół poniósł 3. porażkę z rzędu. Jeśli Legia w środę wygra w Gdańsku z Lechią, to strata Pasów do Wojskowych wzrośnie do 9 punktów. A dodatkowo zaczyna naciskać Lech, blisko jest też zawodząca Pogoń Szczecin, kręcą się Śląsk i Piast, dystansu nie traci dużo Lechia...

Mecz 25. kolejki
CRACOVIA - WISŁA KRAKÓW 0:2
Jakub Błaszczykowski 53 k., Hebert 90
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă (83. 7. Thiago), 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 3. Michal Sipľak (59. 11. Mateusz Wdowiak) - 14. Ivan Fiolić, 5. Janusz Gol, 6. Sylwester Lusiusz (52. 33. Kamil Pestka), 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca - 21. Rafael Lopes
Wisła: 22. Michał Buchalik - 19. David Niepsuj (52. 91. Hebert), 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Janicki, 4. Maciej Sadlok - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Vullnet Basha, 20. Gieorgij Żukow, 28. Vukan Savićević (87. 27. Marcin Wasilewski), 26. Kamil Wojtkowski - 29. Ľubomír Tupta (90. 7. Michał Mak)
Żółte kartki: Sipľak, Van Amersfoort, Fiolić, Jablonský, Gol, Hanca - Basha, Żukow, Sadlok
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 14 154