Bundesliga. Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem zainkasowała komplet punktów w starciu z Borussią Moenchengladbach i awansowała na drugie miejsce w tabeli

Data dodania: 07-03-2020 20:53

W ostatnim sobotnim spotkaniu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 2:1 (1:0).

"Die Borussen" wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, a strzelcem bramki został Thorgan Hazard. Reprezentant Belgii okiwał w narożniku pola karnego trzech defensorów i uderzył w długi róg. Bramkarz rywali tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Wynik do przerwy się nie zmienił.

Początek drugiej połowy zaczął się bardzo szczęśliwie dla ekipy "Źrebaków". Do wyrównania w 50. minucie doprowadził Lars Stindl. Wydawało się, że rezultat się już nie zmieni, jednak w 71. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Achraf Hakimi. Marokańczyk płaskim strzałem pokonał golkipera drużyny przeciwnej.

Warto dodać, że całe spotkanie w zespole gości rozegrał były reprezentant Polski, Łukasz Piszczek.

Zespół z Zagłębia Ruhry po tym meczu awansował na 2. pozycję w tabeli. Na swoim koncie ma 51 punktów. Borussia Moenchengladbach natomiast jest na 5. miejscu z dorobkiem 46 oczek.