Wygrana i 3 gole Lokomotiwu. Przy każdym udział miał Grzegorz Krychowiak, chociaż sam do siatki trafił tylko raz!

Data dodania: 15-03-2020 19:08

Grzegorz Krychowiak strzelił swojego 9. gola w sezonie rosyjskiej Premier Ligi. Polski pomocnik Lokomotiwu Moskwa trafił do siatki w wygranym 3:1 meczu wyjazdowym z FK Rostów.

Krychowiak zdobył bramkę w 42. minucie i podwyższył prowadzenie gości na 3:0! Wcześniej piłka wpadała do siatki po samobójczym trafieniu bramkarza Siergieja Pesjakowa w 34. minucie oraz strzale Rifała Żemaletdinowa w 38. minucie. Honor FK Rostów uratował w 64. minucie Iwelin Popow, który wykorzystał rzut karny.

Krychowiak oprócz swojego 9. gola w sezonie, zapisał na swoim koncie też asystę przy golu na 2:0 oraz oddał strzał, po którym piłka odbiła się od pleców Pesjakowa i wpadła do siatki.

Grzegorz Krychowiak zagrał całe spotkanie w barwach Lokomotiwu. Podobnie jak Maciej Rybus.

Lokomotiw po tej wygranej awansował na 2. miejsce w tabeli. Na 8 kolejek przed końcem traci do liderującego Zenita Sankt Petersburg traci 9 punktów. FK Rostów ma 3 oczka mniej niż Loko i zajmuje 4. miejsce.