Robert Lewandowski i Bayern się nie zatrzymują! Nietypowy wyczyn obrońcy rywala!

Data dodania: 23-05-2020 20:23

Robert Lewandowski w przerwie spowodowanej przez koronawirusa nie zapomniał, jak się strzela gola. W drugim meczu po wznowieniu rozgrywek zdobył drugą bramkę, a Bayern Monachium rozbił 5:2 Eintracht Frankfurt.

Lewandowski tuż po przerwie trafił do siatki i podwyższył prowadzenie gospodarzy na Allianz Arena na 3:0. Była 46. minuta, Lewandowski strzelił 27. gola w sezonie Bundesligi i wydawało się, że mistrz Niemiec spokojnie wygra.

Kilka chwil później zaczęło się jednak robić nerwowo. Na gole Leona Goretzki z 17. minuty oraz Thomasa Muellera z 41. minuty oraz wspomnianą bramkę Lewandowskiego odpowiedział bowiem Martin Hinteregger. Stoper Eintrachtu po podania Sebastiana Rode, byłego zawodnika Bayernu, w 52. i 55. minucie pokonał Manuela Neuera, zmniejszając stratę gości do jednego gola.

Długo ta bliskość się nie utrzymała. Już w 61. minucie Alphonso Davies, który wcześniej zanotował asystę, strzelił gola na 4:2. Z kolei w 74. minucie trzecią bramkę zdobył Hiteregger. Fart się jednak w tym przypadku od niego odwrócił, bo obrońca gości tym razem trafił do własnej bramki.

Bayern wygrał 5:2, Lewandowski strzelił 41. gola dla klubu w tym sezonie i wszyscy są zadowoleni. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, a Bayern liderem. Bawarczycy z 61 punktami wyprzedzają na 7 kolejek przed końcem Borussią o 4 punkty.