Higuain znów w Premier League?! Dwa kluby zgłaszają się po napastnika Juventus FC
Dodał: Konrad Konieczny
Data dodania: 24-05-2020 14:06

Gonzalo Higuain najprawdopodobniej latem opuści Juventus FC. Argentyński napastnik może wrócić do Premier League, gdzie zainteresowane jego pozyskaniem mają być dwa kluby - podaje "Daily Express".
Klub ze stolicy Piemontu w letnim okienku transferowym chce się pozbyć 33-letniego napastnika i szuka już na rynku jego zastępcy. W ostatnim czasie włoskie media informowały, że w jego miejsce "Stara Dama" może sprowadzić Arkadiusza Milika z SSC Napoli. Co w takim razie z Higuainem?!
"Washington Post" kilka dni temu informował, że charyzmatyczny piłkarz może zasilić szeregi DC United, który rywalizuje w Major League Soccer. W tamtej drużynie od marca gra również brat zawodnika - Federico. Mówiło się też o sporym zainteresowaniu ze strony River Plate, jednak okazuje się, że "Pipita" może jeszcze pograć w Europie!
"Daily Express" podaje, że po Higuaina zgłaszają się przedstawiciele Newcastle United oraz Wolverhampton Wanderers. Ten pierwszy już latem będzie chciał dokonać rewolucji kadrowej. Drużynę "Srok" ma przejąć Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, którego właścicielem jest Mohammad bin Salman, następca saudyjskiego tronu. Szejk chce zrobić z klubu z St James'Park potęgę i na pewno już niedługo będzie chciał sprowadzić do drużyny jakieś gwiazdy.
Być może jedną z nich będzie właśnie były reprezentant "Albicelestes". "Wilki" natomiast powoli szukają następcy Raula Jimeneza, który łączony jest z najlepszymi klubami ze Starego Kontynentu i na sto procent opuści klub.
Przypomnijmy, że 33-latek w Premier League występował w 2019 roku. W styczniu został wypożyczony na pół roku z Juventus FC do Chelsea FC. W zespole "The Blues" rozegrał łącznie 18 spotkań i strzelił 5 bramek.
Warto dodać, że umowa Higuaina z "Juve" jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.
Źródło: Daily Express