Korona znów zawiodła, a Arka pokonała Zagłębie! W obu spotkaniach królował VAR

Data dodania: 23-06-2020 20:00

Korona Kielce przegrała z Rakowem Częstochowa 0:1 (0:1), a Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Zagłębie Lubin 3:2 (2:1). Spotkania zostały rozegrane w ramach 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy (grupa spadkowa).

Korona straciła bramkę na samym początku spotkania

Już w 5. minucie spotkania podopieczni Marka Papszuna wyszli na prowadzenie. Szczerze? W ogóle się na to nie zapowiadało, ponieważ kielecki klub od razu ruszył do ataku i miał dwie bardzo dobre okazje. Chwilę później Raków ruszył do ataku i wyszedł na prowadzenie. Zespół Macieja Bartoszka pogubił się w środku pola, piłkę dostał Frank Tudor i ruszył skrzydłem, a następnie dostarczył ją do Piotra Malinowskiego, który pokonał Marka Kozioła.

Nieuznany gol dla Rakowa

Szansę na podwyższenie rezultatu Raków miał w 56. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Patryk Kun, ale sędzia Krzysztof Jakubik po analizie VAR nie uznał tej bramki, ponieważ dopatrzył się spalonego.

Korona Kielce ma bardzo słabą sytuację w tabeli. Podopieczni Macieja Bartoszka znajdują się teraz na 15. pozycji w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Zespół Marka Papszuna natomiast po tym spotkaniu awansował na pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Ma na swoim koncie 47 oczek.

Korona Kielce 0-1 Raków Częstochowa

Bramka: Piotr Malinowski 5

Korona: 88. Marek Kozioł - 25. Grzegorz Szymusik (83, 16. Wiktor Długosz), 4. Themistoklís Tzimópoulos, 5. Adnan Kovačević, 11. Michael Gardawski - 10. Jacek Kiełb (69, 78. Jakub Górski), 6. Ognjen Gnjatić, 8. Milan Radin, 70. Petteri Forsell, 19. Andrés Lioi (51, 29. Dawid Lisowski) - 72. Michal Papadopulos

Raków: 29. Jakub Szumski - 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek, 14. Kamil Kościelny - 7. Fran Tudor (59, 27. Daniel Bartl), 10. Igor Sapała, 17. Petr Schwarz, 43. David Tijanić (78, 11. Przemysław Oziębała), 23. Patryk Kun - 13. Piotr Malinowski (80, 70. Jakub Bator), 9. Sebastian Musiolik

Żółte kartki: Kiełb, Gardawski - Szumski, Piątkowski, Schwarz, Kościelny, Tudor, Sapała

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 1336

***

Emocji nie brakowało

Na stadionie miejskim w Gdyni w pierwszej części gry padły aż trzy gole! Pierwsza bramka padła już w 20. minucie, a autorem gola został zawodnik gospodarzy Michał Nalepa. Sędzia Paweł Raczkowski po jednej z akcji w polu karnym zatrzymał grę i zdecydował się skorzystać z VAR-u. Okazało się, że ręką zagrał Alan Czerwiński i arbiter wskazał na "wapno". Nalepa pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Rezultat w 42. minucie podwyższył Maciej Jankowski po podaniu Fabiana Serrarensa. W tym przypadku również sędzia skorzystał z wideoweryfikacji, ponieważ podejrzewał spalonego, ale gol ostatecznie został uznany.

Wydawało się, że zespół Irenerusza Mamrota zejdzie do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, ale sprawy w swoje ręce wziął Bartosz Białek jeszcze przed przerwą po asyście Filipa Starzyńskiego wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Nieuznana bramka dla "Arkowców"!

Zawada wpisał się na listę strzelców w 59. minucie, ale jego gol szybko został anulowany, ponieważ zawodnik gospodarzy jeszcze przed oddaniem strzału sfaulował Dominika Jończego.

Zagłębie  się podniosło, ale potem znów straciło gola...

Za kilka minut do wyrównania doprowadził Dejan Drazić, ale gospodarze szybko odpowiedzieli. Do swojego dorobku w 69. minucie drugą bramkę dopisał Jankowski po dośrodkowaniu Mateusza Młyńskiego.

Czerwona Czerwińskiego

"Miedziowi" spotkanie musieli niestety kończyć w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną w 77. minucie zobaczył Czerwiński, który wcześniej sfaulował Młyńskiego.

Arka Gdynia znajduje się aktualnie na 14. miejscu w tabeli (wyprzedziła Koronę Kielce) i ma na swoim koncie 33 oczka, a Zagłębie Lubin jest na 11. pozycji z dorobkiem 41 oczek.

Arka Gdynia 3-2 Zagłębie Lubin

Bramki: Michał Nalepa 22 (k), Maciej Jankowski 42, 69 - Bartosz Białek 45, Dejan Dražić 66

Arka: 97. Marcin Staniszewski - 33. Damian Zbozień, 23. Luka Marić, 26. Adam Danch, 17. Adam Marciniak - 7. Maciej Jankowski, 15. Michał Kopczyński, 14. Michał Nalepa, 91. Fabian Serrarens (83, 8. Marcus Vinícius), 35. Mateusz Młyński (88, 18. Kamil Antonik) - 29. Oskar Zawada

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 27. Dominik Jończy, 24. Jakub Tosik - 7. Saša Živec (85, 17. Patryk Szysz), 8. Łukasz Poręba, 95. Dejan Dražić, 18. Filip Starzyński (89, 9. Rok Sirk), 39. Damjan Bohar (86, 13. Dawid Pakulski) - 21. Bartosz Białek

Żółte kartki: Serrarens, Zbozień, Marciniak, Zawada - Czerwiński, Poręba, Dražić.

Czerwona kartka: Alan Czerwiński (77. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)