CZTERY bramki Kramaricia w meczu z drużyną Łukasza Piszczka i kolejne osiągnięcie Lewadowskiego! Polski snajper wyrównał rekord Dietera Müllera (VIDEO)

Data dodania: 27-06-2020 17:46

W ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund uległa na Signal Iduna Park TSG Hoffenheim 0:4. Cztery gole dla gości zdobył Andrej Kramarić. Robert Lewandowski wyrównał rekord Dietera Müllera, a drużyna Fortuny razem z Dawidem Kownackim spadła do niższej ligi.

Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim 0:4

Bramki: Kramaric 8,30,48 i 50

Doświadczony Chorwat pierwszego gola strzelił w 8. minucie spotkania po asyście Pavela Kaderabeka. 29-latek uderzył precyzyjnie i nie dał żadnych szans Romanowi Buerkiemu.

Kolejnego gola strzelił w 30. minucie, a asystował mu Robert Skov. Kramarić z kilku metów wpakował piłkę do siatki. Hat-tricka skompletował w 48. minucie, a czwartego gola zdobył dwie minuty później.

Warto wspomnieć, że od pierwszej do ostatniej minuty w zespole z Zagłębia Ruhry grał Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski wyszedł na boisko z opaską kapitańską. Jego drużyna zapewniła sobie 2. miejsce w lidze (69 pkt).

***

WfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4

Bramki: Coman 4, Cuisance 37, Lewandowski (karny) 72, Mueller 79

Od pierwszej do ostatniej minuty w zespole gości występował Robert Lewandowski, który w ostatnim czasie został wybrany najlepszym zawodnikiem tego sezonu. Polski snajper w 72. minucie wykorzystał rzut karny.

Reprezentant Polski zakończył sezon na pierwszym miejscu z 34. trafieniami na koncie i wrównał rekord Dietera Müllera z sezonu 1976/1977. Wtedy w barwach FC Koeln uzbierałł 34. gole.

***

Borussia Moenchengladbach - Hertha BSC 2:1

Bramki: Hofmann 7, Embolo 78 - Ibisević 90

Krzysztof Piątek wyszedł w pierwszym składzie, ale nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Jego drużyna ostatecznie przegrała z Borussią i zajęła 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów.

FC Union Berlin - Fortuna Dueseldorf 3:0

Bramki: Ujah 27, Gentner 55, Abdullahi 90

W bramce gospodarzy od pierwszej minuty zagrał Rafał Gikiewicz. Dla polskiego bramkarza był to ostatni mecz w koszulce Unionu, ponieważ od przyszłego sezonu ma bronić barw Augsburga. Jego drużyna zajęła 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów.

Dawid Kownacki natomiast pojawił się na boisku dopiero w 61. minucie zmieniając Stevena Skrzybskiego, ale nie pomógł swojej drużynie. "F95" niestety pożegnali się z Bundesligą i od przyszłego sezonu będą występować na 2. poziomie rozgrywkowym. Zajęli przedostatnie 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. "Kownaś" miał bardzo słaby sezon. Nie strzelił żadnej bramki ani nie zanotował asysty, a dodatkowo zmagał się z ciężką kontuzją, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas...