Arkadiusz Reca z asystą na Stadio San Paolo! 102. mecz Cionka w Serie A. Milik wszedł z ławki, a Zieliński nie... | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 28-06-2020 21:28

Arkadiusz Reca zanotował asystę w przegranym przez SPAL meczu z Napoli. Po akcji i podaniu Polaka było 1:1, ale potem gospodarze udowodnili swoją wyższość na Stadio San Paolo.

25-letni Reca wyszedł w pierwszym składzie SPAL jednym meczu przerwy - z Cagliari. Wcześniej w tym sezonie 18 razy zaczynał spotkania w pierwszym składzie swojego zespołu.

W niedzielę Reca znowu zagrał od pierwszego gwizdka i po jego zagraniu w 29. minucie na 12. metr Petagna doprowadził do remisu.

Napoli prowadziło od 4. minuty, bowiem kolejnego gola strzelił Dries Mertens, najskuteczniejszy piłkarz w historii klubu. Prowadzenie straciło, ale potem szybko odpowiedziało drugim golem. W 36. minucie Jose Callejon trafił na 2:1. Wynik ustalił w 78. minucie Younes.

Reca zagrał tylko do przerwy i został zmieniony. W SPAL 90 minut na boisku spędził za to Thiago Cionek, dla którego był to 102. mecz w Serie A.

Polacy z Napoli? Zaczęli na ławce. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 64. minucie za Mertensa. Piotr Zieliński przesiedział spotkanie na ławce.

Napoli wygrało i wskoczyło na 6. miejsce, która daje przepustkę do Ligi Europy. Ma 3 punkty więcej niż 7. w stawce Milan.