Lazio żegna się z marzeniami o scudetto po porażce ze słabeuszem. VAR wychwycił... gryzonia

Data dodania: 07-07-2020 21:41

Lazio Rzym praktycznie pogrzebało swoje szanse na odebranie Juventusowi tytułu mistrza Włoch. We wtorek ekipa ze stolicy poległa na boisku będącego przed kolejką w strefie spadkowej Lecce Calcio. W samej końcówce doszło do skandalicznego zachowania jednego z piłkarzy gości.

Lecce przegrało sześć kolejnych spotkań i nic nie wskazywało na to, że może zagrozić Lazio, chociaż goście przyjechali na mecz po niespodziewanym laniu 0:3 sprawionym przez Milan. I to u siebie.

Już w pierwszych minutach sporo się działo. W 2. minucie sędzia po analizie VAR nie uznał pięknego gola Mancousa, który przy przyjęciu zagrywał piłkę ręką. 3 minuty później Caicedo dał Lazio prowadzenie i faworyt prowadził.

Potem jednak wyrównał Babacar, który trafił głową w 30. minucie, a w 5. minucie czasu doliczonego do I połowy z 11 metrów z rzutu karnego przestrzelił wspomniany Mancosu.

Co się jednak odwlecze... W 47. minucie, a więc już po przerwie, Lucioni trafił na 2:1 i Lecce sensacyjnie prowadziło. Zwycięstwa nie dało sobie już odebrać, a piłkarzom Lazio puszczały nerwy.

W samej końcówce Patric zachował się tak... I wyleciał z boiska.

W tabeli Lazio zajmuje 2. miejsce i w 5 ostatnich meczach przegrało 3 razy, a ogólnie ma na koncie tylko 5 porażek. Do Juventusu traci już na 7 kolejek przed końcem aż 7 punktów, a może być nawet więcej, bo Stara Dama w 31. kolejce dopiero zagra.