Tomasz Kędziora z Pucharem Ukrainy. Dynamo Kijów sięgnęło po trofeum po niesamowitych rzutach karnych

Data dodania: 08-07-2020 23:30

Rzuty karne zdecydowały o triumfie Dynama Kijów w finale Pucharu Polski. Ekipa Tomasza Kędziory, który zagrał cały mecz i wykorzystał jedenastkę, wygrała z Worskłą Połtawa.

W regulaminowym czasie gry było 1:1, a Dynamo odpowiedziało trafieniem Benjamina Verbicia z 28. minucie na gola Rusłana Stepaniuka z 11. minuty.

W rzutach karnych lepsi byli piłkarze z Kijowa. Do 8. serii wszyscy piłkarze trafili do siatki, w tym jako trzeci w Dynamo Tomasz Kędziora. Strzelający jako ósmy w ekipie z Połtawy Sapaj pomylił się, ale w jego ślady poszedł Mykołenko. Potem nie trafił z Worskły też Bajenko, a Szabanow zakończył finał, pokonując bramkarza!

Dla Dynama to 12. Puchar Ukrainy w historii, ale pierwszy od 2015 roku.