Arsenal wyrzucił Manchester City z walki o trofeum! Pierre-Emerick Aubameyang dał awans do finału

Data dodania: 18-07-2020 23:22

Manchester City zdobył w tym sezonie tylko Puchar Ligi Angielskiej. Ekipa Pepa Guardioli najpierw musiała uznać wyższość Liverpool FC w Premier League, a w sobotę polegał z Arsenalem w półfinale Pucharu Anglii. Mikel Arteta ograł swojego mistrza.

Bohaterem Arsenalu został Pierre-Emerick Aubameyang, o którym mówi się od pewnego czasu, że chce zmienić klub. Gabończyk już w 19. minucie otworzył wynik spotkania. Przy pierwszej próbie zatrzymał go Ederson, ale potem świetnie dograł Nicolas Pepe i Aubyameynag tym razem znalazł drogę do bramki.

Bramka podziałała dobrze na Arsenal, a gorzej na rywala. Piłkarze Manchesteru City byli zagubieni i to Kanonierzy mieli kolejne okazje.

Dopiero po przerwie ekipa Guardioli zaczęła grać lepiej, ale nie przełożyło się to na wyrównanie. A na dodatek w 71. minucie Tierney zagrał do Aubameyanga, a ten trafił na 2:0! Arsenal nie pozwolił przeciwnikowi nawet zbliżyć się ponownie na gola, wygrał i awansował do finału.

Rywalem Arsenalu w finale będzie Manchester United lub Chelsea. Mecz na Wembley zostanie rozegrany 1 sierpnia.