Arsenal ograł Chelsea! 14. raz w historii sięgnął po Puchar Anglii. Aubameyang bohaterem

Data dodania: 01-08-2020 20:39

Arsenal wywalczył Puchar Anglii i zapewnił sobie awans do Ligi Europy. W finale rozegranym na Wembley Kanonierzy pokonali 2:1 Chelsea. Bohaterem zwycięskiej ekipy okazał się Pierre-Emerick Aubameyang.

Gaboński napastnik odwrócił losy spotkania. W 5. minucie to Chelsea objęła prowadzenie, a piłkę do siatki posłał Pulisić. Przytomnie odbitą piłkę dograł mu Giroud i Amerykanin z bliska posłał futbolówkę do siatki.

Aubameyang wyrównał w 28. minucie. Wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na sobie. Przewinił Cesar Azpiliueta. Decydujący cios został zadany w 67. minucie. Aubameyang dostał piłkę w poolu karnym, ośmieszył zwodem Zoumę i pokonał sprytnym strzałem Willy'ego Caballero.

Od 73. minuty sytuacja Chelsea była jeszcze trudniejsza. Za 2. żółtą kartkę wyleciał z boiska Kovacić.

Arsenal w drodze po trofeum pokonał: 1:0 Leeds United, 2:0 Portsmouth, 2:1 Sheffield United, 2:0 Manchester City i na koniec 2:1 Chelsea.

Dla Arsenalu to 14. Puchar Anglii. Kanonierzy są rekordzistami, jeśli chodzi o zdobywanie tego trofeum. Pierwszy raz wygrali w 1930 roku, a poprzednio triumfowali w sezonie 2016-2017, gdy też pokonali 2:1 Chelsea.