Na nic dwa gole Cristiano Ronaldo. Juventus odpada z Ligi Mistrzów w dwumeczu z Olympique Lyon!

Data dodania: 07-08-2020 22:47

Juventus nie zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Gigant z Turynu pod wodzą Maurizio Sarriego musi przełknąć gorzką pigułkę. Co prawda wygrał z Olympique Lyon w rewanżu na swoim stadionie, ale za nisko. Wygrana 2:1 przy porażce we Francji 0:1 awansu nie dała.

Rewanż zaczął się dla Starej Damy bardzo źle. Już w 10. minucie Bentancur faulował zdaniem sędziów w polu karnym i Lyon dostał rzut karny. Do piłki podszedł Memphis Depay i pewnym strzałem podcinką w środek bramki pokonał Wojciecha Szczęsnego, którzy rzucił się w bok.

Potem Włosi musieli już rzucić się do ataków, bo potrzebowali trzech goli do awansu. Ile mógł, dawał z siebie Cristiano Ronaldo, który ciągnął gospodarzy do awansu. w 43. minucie wyrównał z rzutu karnego i dał miejscowym nadzieję. Z kolei w 60. minucie świetnie kropnął z dystansu na 2:1. Juventus miał ponad 30 minut, by zdobyć bramkę dającą awans. Nie zdobył jej...

Stara Dama co prawda wygrała, ale to Francuzi w 1/4 finału zagrają 15 sierpnia w Lizbonie z Manchesterem City. Juventus żegna się z Ligą Mistrzów i całkiem możliwe, że będzie to oznaczało, że z posadą w mistrzu Włoch pożegna się Maurizio Sarri.