Piotr Stokowiec po meczu z Wartą Poznań: Nie było to porywające spotkanie

Data dodania: 23-08-2020 18:35

W drugim niedzielnym spotkaniu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała 1:0 (0:0) na wyjeździe z Wartą Poznań. Po meczu głos zabrał szkoleniowiec "Lechistów", Piotr Stokowiec. 48-latek przyznał, że nie było to porywające spotkanie.

- Najdelikatniej mówiąc, nie było to porywające spotkanie. Bardziej mi to przypominało grę kontrolną. Po dziwnym okresie przygotowawczym, trochę się tego spodziewaliśmy. Chcieliśmy oddawać więcej strzałów i stwarzać więcej sytuacji. Mamy nad czym pracować, bo wiele rzeczy nie funkcjonowało tak jak powinno.Inauguracje z beniaminkami różnie się układają, ale mamy cenne trzy punkty - przyznał Stokowiec, cytowany przez oficjalną stronę Warty.

Podobnego zdania był trener "Zielonych" Piotr Tworek. - Inauguracja nie ułożyła się po naszej myśli, mimo że mieliśmy kilka sytuacji. W pierwszej połowie był słupek Roberta Janickiego, a po przerwie kilka innych szans. Niestety, trzy punkty pojechały do Gdańska. W każdym następnym spotkaniu musimy eliminować to co jest złe i nie daje dobrych wyników. Trzeba poprawić jakość ostatniego podania i wykończenie. Kilka akcji było ciekawych, ale brakował właśnie dobrego strzału. Czasem nie podejmowaliśmy na boisku dobrych decyzji - powiedział 45-latek.

W 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy Lechia zmierzy się u siebie z Rakowem Częstochowa (sobota, godzina 15:00), natomiast Warta zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin (piątek, godzina 18:00).

Źródło: Warta Poznań