Lech dostał prezent od Szwedów, potem drugi i bezlitośnie ich wypunktował. Kolejorz dojechał do III rundy el. Ligi Europy

Data dodania: 16-09-2020 20:40

Lech Poznań przeszedł drugiego rywala w eliminacjach Ligi Europy. Kolejorz po raz pierwszy w historii pokonał w pucharowej rywalizacji przeciwnika ze Szwecji. Ekipa Dariusza Żurawia przy odrobinie szczęścia, ale i po dobrej grze, szczególnie w II połowie, ograła Hammarby.

Piewszą połowę zespół z Poznania rozegrał nieźle, ale też miał trochę szczęścia, bo to Szwedzi byli aktywniejsi i przez to bliżsi objęcia prowadzenia. Do przerwy wynik brzmiał jednak 0:0.

Po zmianie stron Lech dostał prezent. Fatalny błąd popełnił Bjoerklund, który puścił sobie piłkę na sztucznej murawie, a następnie, próbował ją nieudolnie gonić. Ratował się jeszcze wślizgiem, ale tylko wyłożył futbolówkę Tibie. Portugalczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem przerzucił nad nim piłkę i dał Lechowi prowadzenie.

Była 55. minuta, a 8 minut później Andersen zarobił 2. żółtą kartkę i dość ostro grający gospodarze zostali w osłabieniu. Jeszcze próbowali ratować wynik, ale ostatecznie zostali przez Lecha wypunktowani. W 89. minucie Jakub Kamiński dopadł do piłki i z 16 metrów ładnym strzałem wpakował ją do siatki, a w 93. minucie Marchwiński przyjął piłkę przed polem karnym i ustalił wynik spotkania na 3:0, pieczętując jednocześnie awans Lecha.

W III rundzie eliminacji Lech zagra 24 września na wyjeździe ze zwycięzcą z pary OFI Kreta - Apollon Limassol.