Bolesna porażka Derby County. Kamil Jóźwiak powinien mieć gola na koncie, ale fatalnie pudłował

Data dodania: 26-09-2020 19:15

Derby County przegrało aż 0:4 z Blackburn Rovers, a Kamil Jóźwiak mógł znacząco wpłynąć na wynik. Polak, do niedawna grający w Lechu Poznań, zmarnował dwie świetne okazje do zdobycia bramki.

Derby zaczęło spotkanie katastrofalnie. Barany już po kwadransie przegrywały 0:3, a wszystkie gole straciły między 11. a 15. minutą. Najpierw piłkę stracił blisko środka pola Wayne Rooney, jeden z rywali strzelił i trafił w słupek, a Tyrhys Dolan zdobył bramkę na 1:0. Po chwili z ponad 20 metrów uderzył Bradley Johnson i trafił na 2:0, a ten sam zawodnik w 15. minucie strzelił kapitalnie z woleja i posłał miejscowych na deski. Wynik ustalił w 78. minucie Adam Armstrong, który wbił piłkę do siatki z kilku metrów.

Kamil Jóźwiak zagrał cały mecz. W 26. minucie miał świetną okazję na to, by zdobyć bramkę na 1:3. Polak uderzył z 10 metrów, ale nie trafił w bramkę. Fatalnie spudłował też w 64. minucie, gdy był sam na sam z bramkarzem.

Derby po 3 meczach ma 0 punktów i bilans bramek 1:8. Zajmuje 22. miejsce, wyprzedzając jedynie Wycombe i Sheffield Wednesday.