Widzewski charakter... Łodzianie przez większość meczu grali w 10 i stracili gola, ale nie przegrali

Data dodania: 29-09-2020 20:58

Widzew Łódź już od 14. minuty spotkania z Zagłębiem Sosnowiec musiał grać w osłabieniu. Z boiska po dwóch żółtych kartkach wyleciał Krystian Nowak. W II połowie gospodarze stracili gola, ale ostatecznie uratowali remis.

Widzew zaczął sezon słabo, ale zaczyna się rozkręcać. Dwa poprzednie mecze wygrał, teraz zremisował, ale ten punkt zdobyty z Zagłębiem musi wyjątkowo cenić. Nie przyszedł on bowiem łatwo.

Już w 14. minucie z boiska wyleciał Krystian Nowak. Najpierw zarobił kartkę w 1. minucie po faulu na Goncalo Gregorio, a drugą za nieprzepisowwe zatrzymywanie Patryka Małeckiego. Trener Enkeleid Dobi na osłabienie swojego zespołu zareagował zmianą i ofensywnego Meveille'a Fundambu zastąpił stoper Michał Grudniewski.

Do przerwy emocji pod bramkami obu ekip nie było za wiele, więc i gole nie padły. Wynik otworzył dopiero w 61. minucie Joao Oliveira, który strzałem głową bramkarza. Po chwili mogło być 2:0, ale tym razem sosnowiczanie nie mieli szczęścia.

Zmarnowana okazja zemściła się w 70. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej Karol Czubak po błędzie defensora, który zagrał piłkę piętą pod jego nogi, podał do Patryka Muchy, a ten wyrównał.

Ostatnie słowo mogło jeszcze należeć do Zagłębia, bowiem w 88. minucie świetnie z rzutu wolnego mierzył Filip Karbowy, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Widzew ma w tabeli 7 punktów i zajmuje 10. lokatę. Zagłębie z 4 oczkami plasuje się na 12. pozycji.