Brutalne wejście w nogi Van Dijka w derbach Liverpoolu. Jedyną konsekwencją... uraz Holendra. Niecodzienna sytuacja (VIDEO)

Data dodania: 17-10-2020 14:41

Virgil Van Dijk doznał kontuzji w meczu Liverpool FC z Evertonem. Okoliczności całego zdarzenia są nietypowe. Faulujący stopera The Reds bramkarz Jordan Picford nie poniósł żadnych konsekwencji, podobnie jak The Toffees. Dlaczego? Wszystko przez ramię Van Dijka!

W 6. minucie spotkania Liverpool FC miał rzut wolny. Van Dijk ruszył do dośrodkowanej piłki i był przy niej pierwszy, ale ostrym wejściem - wślizgiem w nogi - powalił go Pickford. Wydawało się, że będzie rzut karny i czerwona kartka, ale sędzia skorzystał z systemu VAR i okazało się, że powtórki uratowały bramkarza i Everton.

Van Dijk miał bowiem w momencie zagrania piłki z rzutu wolnego wysunięte w kierunku bramki ramię. W efekcie był na spalonym, dlatego też arbiter nie podyktował karnego i nie wyrzucił lub nie dał przynajmniej żółtej kartki Pickfordowi.

Van Dijk opuścił boisko z kontuzją. Jego miejsce zajął Joe Gomez. Zmiennik Holendra w 19. minucie nie upilnował wraz z kolegami Michaela Keana przy dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z rzutu rożnego i zrobiło się 1:1.

Liverpool FC prowadził od 3. minuty 1:0 po bramce Sadio Mane.