Remis w derbach Merseyside! Brutalny faul Pickforda, czerwona kartka i nieuznana bramka w końcówce

Data dodania: 17-10-2020 15:30

W pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki angielskiej Premier League Everton FC zremisował z Liverpool FC 2:2 (1:1).

Już 3. minucie spotkania podopieczni Juergena Kloppa wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Sadio Mane, a asystował mu Andrew Robertson. Po podaniu Anglika doświadczony skrzydłowy nie dał żadnych szans Jordanowi Pickfordowi strzałem pod poprzeczkę. Niedługo po tym, dokładnie w 11. minucie boisko opuścił Virgil van Dijk, a w jego miejsce wszedł Joe Gomez. Stoper "The Reds" wcześniej ucierpiał w starciu z Pickfordem (PATRZ TUTAJ). W 19. minucie do wyrównania doprowadził Michael Keane. Z rzutu rożnego dośrodkował James Rodriguez, a Keane strzałem głową pokonał Adriana. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

W 72. minucie gola dla gości zdobył Mohamed Salah, a do wyrównania w ekipie gospodarzy doprowadził w 81. minucie Dominic Clavert-Lewin. Oprócz tego w końcówce było jeszcze sporo emocji. Czerwoną kartkę za faul na Thiago Alcantarze dostał Richarlison, a później bramkę zdobył jeszcze Jordan Henderson. Wydawało się, że zespół Kloppa zgarnie trzy oczka, ale ostatecznie gol nie został uznany, ponieważ okazało się, że Mane był na spalonym.

EVERTON FC - LIVERPOOL FC 2:2

Bramki: Keane 19, Clavert-Lewin 81 - Mane 3, Salah 72