Sensacyjna porażka Realu z beniaminkiem! Na tydzień przed El Clasico! Na nic się zdała nerwowa reakcja Zidane'a

Data dodania: 17-10-2020 20:35
Sensacyjna porażka Realu z beniaminkiem! Na tydzień przed El Clasico! Na nic się  zdała nerwowa reakcja Zidane'a

Real Madryt doznał sensacyjnej porażki z Cadiz FC w meczu 6. kolejki La Liga. Królewscy polegli u siebie!

Jedynego gola spotkania strzelił w 16. minucie Anthony Lozano. Były gracz rezerw FC Barcelona (2017-2018) wykorzystał podanie Alvaro Negredo, który świetnie zgrał głową i wypuścił Honduranina sam na sam z Courtois. Belgijski bramkarz podbił co prawda piłkę, ale ta i tak wpadła do siatki.

Potem Królewscy mieli jeszcze prawie 5 kwadransów, by przechylić szalę z trzema punktami na swoją stronę. Czas jednak uciekał, beniaminek prowadził w Madrycie, więc powoli marzeniem stawał się chociaż punkt. Nie udało się wyrwać nawet tego i Real przegrał pierwszy mecz w lidze od 8 marca, gdy poległ 1:2 z Betisem.

Cadiz do meczu z Realem przystąpił, mając 7 punktów po dwóch wygranych, remisie i dwóch porażkach. Beniaminek nieźle zaczął sezon, ale zwycięstwa z gigantem chyba w jego szeregach nie zakładano.

Tymczasem w I połowie Cadiz grał odważnie i kilka razy goście zagrozili bramce Realu. Skończyło się golem Lozano, ale i tak trener Zinedine Zidane nerwowo zareagował na poczynania swojego zespołu. Szkoleniowiec Realu w przerwie wymienił aż 4 graczy! Z boiska zeszli Isco, Ramos, Modrić i Lucas, a weszli Valverde, Milita, Casemiro oraz Asensio. Nic nie zmienili. Tak jak Luka Jović wprowadzony później. Co prawda Serb trafił w 80. minucie do siatki, ale ze spalonego i wynik nie uległ zmianie.

Real zagrał w składzie: Thibaut Courtois - Nacho, Raphael Varane, Sergio Ramos (46. Eder Militao), Marcelo - Luka Modrić (46. Casemiro), Toni Kroos (78. Luka Jović), Isco (46. Fede Valverde) - Lucas Vazquez (46. Marco Asensio), Karim Benzema, Vinicius Junior

Już w środę Real czeka potyczka z Szachtarem Donieck w 1. kolejce Ligi Mistrzów, a w sobotę, 24 października, El Clasico na Camp Nou.