Ekspert zachwycony Sebastianem Szymańskim. Zdradził, że o Polaka już pytały kluby z La Liga i Serie A!

Data dodania: 26-10-2020 8:36

Sebastian Szymański po ostatnim meczu został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Polak poprowadził Dynamo Moskwa do zwycięstwa 3:1 nad PFK Soczi, strzelając gola i mając udział przy innej bramce. Były piłkarz, a teraz ekspert i agent piłkarski Roman Oreszczuk uważa, że Szymański wkrótce może trafić do silniejszej ligi.

- Szymański zagrał rewelacyjnie. Był znakomity! - komentował Oreszczuk w rozmowie z portalem Interia.pl.

Były napastnik Legii Warszawa zachwycał się Szymańskim i jego grą: - Jego statystyki były kapitalne: miał bardzo duży udział w odbiorze piłki, oddał pięć strzałów, wszystkie były w światło bramki. Widać, że Szymański powoli dojrzewa i zaczyna grać futbol seniorski.

Oreszczuk nie ukrywał, że słyszał już o tym, że o Szymańskiego pytały kluby z Hiszpanii i Włoch, a więc Polak może zmienić klub. Zdaniem Oreszczuka najszybciej jednak po Euro 2020 zaplanowanym na połowę 2021 roku.

Umowa Szymańskiego z Dynamem obowiązuje do połowy 2024 roku. Polak trafił do Moskwy z Legii Warszawa latem 2019 roku za 5,5 mln euro. W Dynamie zagrał do tej pory 36 razy, strzelił 2 gole i miał 6 asyst, z czego 12 razy w tym sezonie (gol i aż 5 asyst).