Po kontuzji Neymara PSG do zwycięstwa poprowadził duet Mbappe - Kean. Łatwo to jednak nie przyszło (VIDEO)

Data dodania: 28-10-2020 21:47

Nie przyszło łatwo zwycięstwo Paris Saint-Germain w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Ostatecznie mistrzowie Francji, chociaż szybko stracili Neymara, wygrali jednak z Basaksehirsporem na wyjeździe.

Już w 26. minucie Neymar musiał opuścić boisko. Brazylijski gwiazdor PSG zszedł z murawy z kontuzją. Ekipa Thomasa Tuchela została więc pozbawiona ważnego ogniwa w ofensywie, chociaż zmiennik Neymara Pablo Sarabia na pewno liczył, że zostanie bohaterem.

W sumie mogło się tak stać, ale w 47. minucie Hiszpan mocnym strzałem ze środka pola karnego posłał jednak piłkę ponad poprzeczką.

Co nie udało się Sarabii, zrobił Moise Kean. Włoch po dwóch pierwszych meczach bez gola zaczyna się rozkręcać. W weekend pokonał 2 razy bramkarza Dijon, a teraz strzelił 2 gole w Turcji. W 65. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Kylian Mbappe, a Kean oszukał obrońców klubu ze Stambułu i głową dał PSG prowadzenie. Wynik ustalił w 79. minucie, gdy znowu dostał podanie od Mbappe, odwrócił się w polu karnym i pokonał bramkarza.

W 3. kolejce PSG, który zaczął od porażki 1:2 z Manchesterem United, zmierzy się na wyjeździe z RB Lipsk, który na pewno ma apetyt, by liczyć się w walce o awans. Z kolei Basaksehir po dwóch porażkach zagra 4 listopada u siebie z ManUnited.