Kolejny gol Kacpra Przybyłki w MLS. Polak utrzymuje się w czołówce klasyfikacji strzelców

Data dodania: 29-10-2020 8:32

Kacper Przybyłko zdobył swoją 7. bramkę w sezonie Major League Soccer. Tym razem polski napastnik strzelił gola w wygranym 2:1 meczu Philadelphia Union z Chicago Fire.

Przybyłko dał gospodarzom prowadzenie na Subaru Park w 28. minucie, gdy wykorzystał rzut karny. Dla Polaka to już 7. gol w sezonie. Przybyłko jest w czołówce klasyfikacji strzelców, ale ustępuje m.in. Robertowi Bericiowi. Słoweniec w 42. minucie po raz 9. w sezonie trafił do siatki i dał Fire wyrównanie.

Ostatecznie Strażacy z Chicago, w barwach których 90 minut zagrał Przemysław Frankowski, przegrali jednak 1:2. Zwycięskiego gola dla Union zdobył w 65. minucie Burke, który na murawie zameldował się 5 minut wcześniej.

Philadelphia Union ma po 21 meczach 44 punkty i jest liderem konferencji wschodniej MLS. Fire zajmują dopiero 11. miejsce.