Benfica rozjechała Standard Liege. Super Orły wzbiły się po 3 punkty po przerwie

Data dodania: 29-10-2020 23:37

Benfica Lizbona po wygranej 4:2 w Poznaniu z Lechem pokonała też Standard Liege. Super Orły ograły Belgów u siebie w 2. kolejce Ligi Europy 3:0, chociaż do przerwy goście bronili się dzielnie.

Benfica od początku weszła w rolę jej przypisaną, czyli zaczęła udowadniać, że jest faworytem. Gospodarze przeważali, zepchnęli Standard do defensywy, ale pokonać Arnauda Bodarta się nie udało. Ani Evertonowi, ani katowi Lecha Darwinowi Nunezowi. Standard w przodzie praktycznie nie zaistniał.

W II połowie Benfice już poszło. Zaczęło się od gola Pizziego z rzutu karnego w 49. minucie, a jedenastkę wywalczył Luca Waldschmidt. W 66. minucie Niemiec sam podszedł do jedenastki, bo gospodarze mieli drugi rzut karny, i też trafił. Wynik ustalił w 76. minucie Pizzi.