Trzy punkty Warty Poznań w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. Czerwona kartka i bramka w końcówce

Data dodania: 07-11-2020 17:07

W pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec przegrała u siebie z Wartą Poznań 0:1 (0:0).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i niestety nie padły żadne bramki... Od 35. minuty goście musieli grać w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Mateusz Spychała, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Grzegorza Tomasiewicza.

Warta była bliska strzelenia bramki w 61. minucie meczu. Wydawało się, że będzie rzut karny, ponieważ w polu karnym doszło do starcia Krystiana Getingera i Bartosza Kieliby, ale rozjemca tego meczu, Sebastian Jarzębak, skontaktował się z arbitrami VAR i ostatecznie wskazał na rzut rożny.

Pierwszy gol padł dopiero w końcówce spotkania, dokładnie w 88. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Kuzimski. Zawodnik gości dostał piłkę od swojego partnera, Jana Grzesika, minął dwóch defensorów Stali i pewnym strzałem pokonał Rafała Strączka. Wynik ostatecznie się nie zmienił i trzy punkty wpadły na konto ekipy z Poznania.

STAL MIELEC - WARTA POZNAŃ 0:1

Bramka: Mateusz Kuzimski 88

Stal Mielec: 13. Rafał Strączek - 11. Szymon Stasik, 14. Kamil Kościelny, 4. Bożidar Czorbadżijski (58, 98. Paweł Tomczyk), 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak, 21. Mateusz Matras, 20. Grzegorz Tomasiewicz (81, 27. Damian Pawłowski), 17. Petteri Forsell, 7. Maciej Domański (65, 96. Robert Dadok) - 77. Jakub Wróbel (81, 99. Łukasz Zjawiński)

Warta Poznań: 33. Daniel Bielica - 23. Mateusz Spychała, 5. Bartosz Kieliba, 4. Robert Ivanov, 13. Jakub Kuzdra - 18. Mario Rodríguez (34, 25. Gracjan Jaroch; 46, 2. Jan Grzesik), 6. Łukasz Trałka, 21. Mateusz Kupczak, 17. Mateusz Czyżycki (39, 3. Jakub Kiełb), 11. Michał Jakóbowski - 9. Mateusz Kuzimski

Żółte kartki: Matras, Stasik - Czyżycki.

Czerwona kartka: Mateusz Spychała (35. minuta)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)