O jeden strzał od awansu... Nie udało się, więc to rywala grają dalej

Data dodania: 20-11-2020 18:51

Pogoń Szczecin po wygranym konkursie rzutów karnych awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Portowcy pokonali na wyjeździe Wisłę Płock. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W pierwszej połowie obie ekipy strzeliły po golu. Wisła objęła prowadzenie w 18. minucie, gdy do siatki trafił Mateusz Lewandowski. Kwadrans później wyrównał Kamil Drygas, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Milana Obradovicia na Adrianie Benedyczaku.

Wisła straciła najpierw prowadzenie, a potem zawodnika. Od 79. minuty grała w osłabieniu, bo po dwóch żółtych kartkach z boiska wyleciał Giorgi Merebaszwili. Nafciarze w "10" dotrzymali do rzutów karnych, a w nich byli blisko wygranej.

Konkurs zaczął się od zmarnowanego karnego Michała Kucharczyka, którego strzał obronił Krzysztof Kamiński. Po 3. serii było jednak 1:1, bowiem Piotr Pyrdoł nie trafił w bramkę. Z kolei 4. seria zaczęła się od obrony Kamińskiego strzały oddany przez Matynię. Wszystko mógł zamknąć po chwili Airam Cabrera, ale jego uderzenie zatrzymał Dante Stipica. Bramkarz Pogoni w 6. kolejce też nie dał piłce wpaść do siatki po uderzeniu Obradovicia, a że Zech chwilę wcześniej strzelił gola, to Pogoń mogła zacząć świętowanie.

Pogoń Szczecin to trzynasta drużyna, która zameldowała się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Wcześniej awans wywalczyły: Chojniczanka Chojnice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Warta Poznań, ŁKS Łódź, Radomiak Radom, Lech Poznań, Górnik Łęczna, Puszcza Niepołomice, Arka Gdynia, Cracovia oraz Lechia Gdańsk. Do rozegrania zostały starcia: Widzew Łódź - Legia Warszawa (25.11), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin (02.12) i Stal Mielec - Piast Gliwice (02.12).

Mecz 1/16 finału Pucharu Polski
WISŁA PŁOCK - POGOŃ SZCZECIN 1:1, k. 3:4
Mateusz Lewandowski 18 - Kamil Drygas 33 k.
karne: 0:0 Michał Kucharczyk - obroniony, 1:0 Mateusz Szwoch, 1:1 Sebastian Kowalczyk, 2:1 Filip Lesniak, 2:2 Alexander Gorgon, 2:2 Piotr Pyrdoł - obok bramki, 2:2 Hubert Matynia - obroniony, 3:2 Piotr Tomasik, 3:3 Santeri Hostikka, 3:3 Airam Cabrera - obroniony, 3:4 Benedikt Zech, 3:4 Milan Obradović - obroniony
Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 33. Damian Zbozień (85. 89. Aleksander Pawlak), 18. Alan Uryga, 3. Milan Obradović, 7. Piotr Tomasik - 9. Dawid Kocyła (70. 11. Piotr Pyrdoł), 94. Dušan Lagator (103. 27. Torgil Gjertsen), 23. Filip Lesniak, 6. Damian Rasak (70, 14. Mateusz Szwoch), 10. Giorgi Merebaszwili - 37. Mateusz Lewandowski (85. 19. Airam Cabrera).
Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 61. Kacper Smoliński (64. 54. Maciej Żurawski), 8. Damian Dąbrowski (73. 18. Michał Kucharczyk), 14. Kamil Drygas (86. 16. Santeri Hostikka), 20. Alexander Gorgon - 19. Adrian Benedyczak (86. 63. Hubert Turski), 10. Luka Zahovič (64. 27. Sebastian Kowalczyk)
Żółte kartki: Obradović, Merebaszwili, Szwoch - Drygas, Stec
Czerwona kartka: Giorgi Merebaszwili (79. minuta, Wisła, za drugą żółtą)
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)