Znakomity gol Forsella! Ależ bomba na wagę remisu w debiucie Leszka Ojrzyńskiego (VIDEO)

Data dodania: 21-11-2020 18:42

Petteri Forsell odpalił "bombę" i swoim pierwszym golem w Stali Mielec dał beniaminkowi remis z Zagłębiem w Lubinie. A niewiele zapowiadało, by Stal mogła w debiucie Leszka Ojrzyńskiego w roli trenera gości zdobyć z Miedziowymi ten punkt.

Forsell wszedł na boisko w przerwie. I już po 6 minutach pięknym strzałem z rzutu wolnego, a więc podpisując się swoją specjalnością, doprowadził do remisu 2:2! To pierwsza bramka Fina w barwach Stali.

Wcześniej nic nie wskazywało na to, że Stal może odebrać Zagłębiu punkty. Miedziowi po bramkach Kacpra Chodyny z 17. minuty i Sasy Balicia z 34. minuty prowadzili 2:0. W 37. minucie gospodarze źle jednak wybijali piłkę i Domański efektownym strzałem od poprzeczki strzelił gola kontaktowego.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, więc Stal wywalczyła ich w sumie w tym sezonie 6 i zajmuje 15. miejsce w stawce. Z kolei Zagłębie z 15 oczkami wskoczyło na 6. lokatę, przed Śląsk Wrocław. W najbliższym czasie kolejce lubinianie jadą do Bielska-Białej, gdzie we wtorek zagrają z Podbeskidziem, a Stal podejmie w sobotę, 28 listopada, Jagiellonię Białystok.

ZAGŁĘBIE LUBIN - STAL MIELEC 2:2
Kacper Chodyna 17, Saša Balić 34 - Maciej Domański 37, Petteri Forsell 50
Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (65. 4. Jewgienij Baszkirow), 18. Filip Starzyński, 16. Adam Ratajczyk (65. 21. Jakub Bednarczyk) - 11. Samuel Mráz (81. 9. Rok Sirk)
Stal: 13. Rafał Strączek - 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 4. Bożidar Czorbadżijski (81. 44. Martin Sus), 6. Marcin Flis - 10. Mateusz Mak (67. 77. Jakub Wróbel), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 7. Maciej Domański, 9. Andreja Prokić (46. 17. Petteri Forsell) - 99. Łukasz Zjawiński (46. 98. Paweł Tomczyk)
Żółte kartki: Šimić - Mak, Żyro, Wróbel
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)