Niesamowity mecz w Łodzi. ŁKS stracił prowadzenie 2:0, potem zawodnika, a potem przewagę przy 3:1 i 4:2! I stracił fotel lidera

Data dodania: 22-11-2020 15:17

ŁKS Łódź w meczu 13. kolejki Fortuna I ligi prowadził szybko 2:0 z Puszczą Niepołomice, ale potem stracił zawodnika. W osłabieniu stracił 4 gole, ale zdołał też 2 strzelić i ostatecznie zremisował u siebie 4:4!

ŁKS prowadził od 9. minuty, gdy do siatki trafił Dominguez z rzutu karnego. 2 minuty później na 2:0 podwyższył Wolski. 23-letni pomocnik już 15 minut później nie miał powodów do radości. Wszystko przez faul, który popełnił i wyleciał z boiska.

Po chwili Żytek zdobył bramkę kontaktową i ŁKS miał tylko gola przewagi, a przed sobą perspektywę gry przez godzinę w osłabieniu. A jednak w 37. minucie po drugim karnym Domingueza zrobiło się 3:1. Po zmianie stron Hiszpan w 59. minucie strzelił trzeciego gola i doprowadził do wyniku 4:2, bo 3 minuty wcześniej kolejną bramkę kontaktową zdobył Spławski.

ŁKS prowadził, czas uciekał, ale po strzałach w 70. i 75. minucie Żytek powtórzył wyczyn Domingueza, czyli wpisał swoje nazwisko na listę strzelców drugi i trzeci raz.

W ostatnim kwadransie gole już nie padły. ŁKS zremisował więc z Puszczą 4:4 i stracił punkty w drugim kolejnym meczu, bowiem w poprzedniej kolejce przegrał 0:1 z Radomiakiem.

W tabeli I ligi ŁKS stracił w tej sytuacji fotel lidera. Ekipa Wojciecha Stawowego ma w 13 meczach 32 punkty, a wyżej jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Słonie mają 33 oczka w 12 spotkaniach.