Bramkarz Zagłębia Lubin podarował wygraną Podbeskidziu. Gol po kuriozalnym błędzie na wagę 3 punktów

Data dodania: 24-11-2020 19:45

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jednym z bohaterów Górali w starciu z Zagłębiem Lubin okazał się... bramkarz gości, który przy stanie 1:1 podarował im zwycięską bramkę.

W 72. minucie Zagłębie, które do tej pory przegrywało w Bielsku-Białej, zdołało wyrównać. Piłkę do siatki posłał Rok Sirk, który dostał futbolówkę, odwrócił się z nią i strzelił na 1:1.

Miedziowych doprowadzenie do remisu kosztowało mnóstwo pracy, a po chwili znowu przegrywało. Goście wyprowadzając akcję postanowili przegrać ją jeszcze przez Dominika Hładuna. Bramkarz Zagłębia popełnił fatalny błąd, bo piłka odskoczyła mu od nogi. Przejął ją wprowadzony chwilę wcześniej Desley Ubbink i spokojnie trafił na 2:1!

Podbeskidzie cieszyło się po raz drugi, a właściwie trzeci. Najpierw w 12. minucie Guldan faulował w polu karnym Sitka i sędzia podyktował rzut karny. Łukasz Sierpina poślizgnął się jednak przed strzałem i nie trafił w bramkę! Radość po podyktowaniu jedenastki nie została więc dopełniona... Już 11 minut później gospodarze mogli jednak świętować bramkę. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Marzec i trafił na 1:0. Dla 26-letniego byłego napastnika GKS Bełchatów (11 goli w 20 meczach w minionym sezonie I ligi) to pierwsza bramka w Podbeskidziu. Czekał na to 11 spotkań - 6 jeszcze w I lidze i 5 w Ekstraklasie.

Po tej wygranej Podbeskidzie ma 9 punktów i zajmuje 14. miejsce, ale tyle samo oczek mają będące wyżej w tabeli Cracovia oraz Wisła Płock. Z kolei Zagłębie po czwartym kolejnym meczu bez zwycięstwa plasuje się na 6. pozycji z 15 oczkami. W weekend Zagłębie jedzie do Krakowa na mecz z Wisłą (28.11), a Podbeskidzie podejmie Śląsk Wrocław (28.11).

Mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1
Mateusz Marzec 23, Desley Ubbink 74 - Rok Sirk 71
W 13. minucie Łukasz Sierpina (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką)
Podbeskidzie: 40. Michal Peškovič - 8. Karol Danielak, 3. Aleksander Komor, 20. Dmytro Baszłaj, 22. Kacper Gach - 50. Maksymilian Sitek (79. 77. Konrad Gutowski), 21. Gergő Kocsis, 19. Michał Rzuchowski (71. 7. Rafał Figiel), 17. Mateusz Marzec (71. 10. Desley Ubbink), 11. Łukasz Sierpina (64. 32. Serhij Miakuszko) - 95. Marko Roginić
Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 21. Jakub Bednarczyk (46. 95. Dejan Dražić), 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (69. 11. Samuel Mráz), 17. Patryk Szysz - 9. Rok Sirk (87. 27. Dominik Jończy)
Żółte kartki: Roginić, Komor - Guldan, Šimić, Dražić
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)