Liga Mistrzów. Borussia Moenchengladbach rozbiła Szachtar Donieck. Embolo strzelił bramkę z przewrotki. Manchester City dzięki bramce Phila Fodena wywalczył trzy punkty w meczu z Olympiakos Pireus (VIDEO)

Data dodania: 25-11-2020 20:51

W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia Moenchengladbach pokonała na własnym terenie 4:0 (3:0) Szachtar Donieck, a Manchester City wygrał na wyjeździe z Olympiakos Pireus 1:0 (1:0). Krótkie podsumowanie środowych spotkań rozegranych o godzinie 18:55.

Borussia Moenchengladbach - Szachtar Donieck (grupa B)

Klub z niemieckiej Bundesligi bez żadnych problemów zdobył trzy punkty w meczu z Szachtarem. Już w 17. minucie spotkania padła pierwsza bramka. Rzut karny wykorzystał Lars Stindl. W 34. minucie meczu wynik podwyższył Nico Elvedi. Szwajcarski obrońca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi ukraińskiego klubów. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Breel Embolo. Środkowy napastnik strzelił kapitalną bramkę przewrotką. W drugiej połowie gospodarze dobili swoich rywali. W 77. minucie bramkę zdobył Oscar Wendt.

Olympiakos Pireus - Manchester City (grupa C)

Podopieczni Pepa Guardioli pokonali skromnie na wyjeździe zespół z Grecji. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Phil Foden. "The Citizens" stworzyli bardzo dobrą akcję. Piłkę miał Raheem Sterling i podał ją do nadbiegającego Fodena, a ten płaskim strzałem pokonał golkipera Olympiakosu Pireus.

PODSUMOWANIE SPOTKAŃ 4. KOLEJKI FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW ROZEGRANYCH O GODZINIE 21:00