Przez koronawirusa nie zebrali pełnego składu. Kuriozalna sytuacja w łotewskiej ekstraklasie. Wyszli na boisko, ale przez kontuzje i tak nie dokończyli meczu

Data dodania: 26-11-2020 12:35

Takiego przypadku w czasie pandemii koronawirusa chyba jeszcze nie było. Przez COVID-19 oraz przepisy ligowe zespół BFC Daugavpils z łotewskiej Optibet Virsligi przystąpił do meczu w... 8-osobowym składzie.

Koronawirus poważnie dotknął ekipę z Dyneburga. Na mecz z Valmiera FC do dyspozycji nie było wielu piłkarzy. Przetrzebiło także cały sztab. Do tego przepisy ligowe zabraniają grupy niepełnoletnim piłkarzom, więc...

W efekcie BFC Daugavpils wyszedł na murawę w składzie 8-osobowym.

W tabeli przed 26. kolejką BFC Daugavpils z 20 punktami plasował się na 8. miejscu - 4 oczka nad miejscem barażowym i 6 nad pozycją spadkową.

Do przerwy BFC przegrywał 0:2, potem stracił kolejnego gola. W pewnym momencie mecz wstrzymano, bo dwóch zawodników gości doznało kontuzji i w polu zostało 5 piłkarzy, więc spotkania nie można było kontynuować. Obaj zawodnicy próbowali jeszcze wrócić do gry, ale nie byli w stanie jej kontynuować, więc spotkanie przerwano przy wyniku 3:0 dla Valmiery.