Benfica znowu odrobiła dwa gole z Rangersami, zremisowała i obie ekipy są o krok od awansu

Data dodania: 26-11-2020 23:28

Rangers FC prowadzili 2:0 w meczu 4. kolejki z Benfiką Lizbona, ale nie wygrali. Sami podali pomocną dłoń Portugalczykom golem samobójczym, a potem pozwolili jeszcze wyrównać. Obie ekipy są jednak o krok od awansu do 1/16 finału.

Już w 7. minucie Scott Arfield dał Rangersom prowadzenie na Ibrox Park. 32-letni Kanadyjczyk strzelił gola w trzecim kolejnym spotkaniu. Arfield dobił piłkę do siatki po tym, jak strzał Roofe'a obronił Leite, a uderzenie Taverniera trafiło w poprzeczkę!

Prowadzenie 1:0 The Gers utrzymali do 69. minuty, bo wtedy je podwyższyli. Roofe dostał piłkę, podszedł pod linię pola karnego i mocnym strzałem trafił na 2:0.

W 78. minucie po raz drugi tego wieczoru pecha miał Tavernier. Obrońca Rangersów w nieszczęśliwy sposób wbił piłkę do własnej bramki i zrobiło się 1:2. 3 minuty później było już 2:2. Po ładnej akcji w polu karnym do piłki dopadł Pizzi, położył zwodem stopera i mocnym strzałem wyrównał!

W Lizbonie faworyci grupy zremisowali 3:3 i tam też Rangersi prowadzili dwoma golami - 3:1, ale zremisowali. Teraz w Glasgow było po dwa i obie ekipy są o krok od awansu. Na dwie kolejki przed końcem ich przewaga nad Lechem i Standardem wynosi 5 punktów. 3 grudnia Benfica podejmie Kolejorza, a Rangersi podejmą Standard.