Egipski finał Afrykańskiej Ligi Mistrzów! To ich 9. triumf w historii rozgrywek (VIDEO)

Data dodania: 28-11-2020 8:49

Egipski Al-Ahly wygrał Afrykańską Ligę Mistrzów. W finale pokonał krajowego rywala Zamalek Kair.

Już w 5. minucie spotkania Soleya strzelił gola na 1:0 dla Al Ahly. Zamalek wyrównał w 31. minucie po uderzeniu Shikabali. Decydująca i rozstrzygająca bramka padła w 86. minucie, gdy bramkarza strzałem z 30 metrów pokonał Magdi Kafsha i dał Ah-Ahly triumf w Afrykańskiej Lidze Mistrzów.

To był pierwszy finał Ligi Mistrzów na Czarnym Lądzie, który został rozstrzygnięty w pojedynczym meczu. Do tej pory, od 1965 roku, decydowały dwa spotkania.

Dla Al-Ahly to 9. triumf w rozgrywkach. Poprzednio zespół z Egiptu wygrał w 2013 roku. Potem w 2017 i 2018 roku dochodził do finału, ale przegrywał z Wydad Casablanca i Esperance Tunis.

Królem strzelców rozgrywek został Kongijczyk Jackson Muleka z TP Mazembe.

Al-Ahly po drodze do triumfu pokonał 13:0 Atlabara z Sudanu Południowego, 6:0 Cano Sport z Gwinei Równikowej w eliminacjach, zajął 2. miejsce w grupie za Etoile du Sahei, a przed Al-Hilal i FC Platinum, a w play off pokonał Mamelodi Sundowns z RPA (2:0 i 1:1) oraz Wydad Casablanca (2:0, 3:1).