Cuda na finiszu sezonu. Gole z doliczonego czasu gry dały mistrzostwo. BATE znowu bez tytułu!

Data dodania: 28-11-2020 15:40

Rzutem na taśmę Szachtior Soligorsk odzyskał tytuł mistrza Białorusi. Przed ostatnią kolejką liderem było jeszcze BATE Borysów, ale nie wygrało swojego spotkania, a tym samym dało się wyprzedzić na finiszu!

BATE miało przed ostatnią serią 57 punktów, a Szachtior Soligorsk tracił do niego jedno oczko. Ekipa z Borysowa ruszyła do Mińska na spotkanie z Dinamem, a Szachtior podejmował FK Mińsk.

I dużo się działo. O ile w meczu BATE skończyło się wynikiem 0:0, to w Soligorsku w 90. minucie było jeszcze 2:2. Kilka chwil wcześniej z boiska został usunięty jeden z piłkarzy gości, a w 92. i 93. minucie po strzałach Begunowa i Archipowa Szachtior wygrał ostatecznie 4:2! I został mistrzem Białorusi. Po raz drugi w historii. Poprzednio triumfował w 2015 roku.

Szachtior zagra w el. Ligi Mistrzów 2021-2022, a BATE i 3. na mecie Torpedo Żodino zagrają w debiutanckim sezonie UEFA Europa Conference League. Królem strzelców został Maksym Skawysz z BATE, który zdobył 19 bramek. Broniące tytułu Dinamo Brzesć zajęło 4. miejsce ze stratą 5 punktów do nowego mistrza.