Belgijskie kłopoty Realu. Hazard znowu z kontuzją, Courtois zawalił gola... Królewscy sensacyjnie przegrali w Madrycie

Data dodania: 28-11-2020 22:48

Real Madryt zapłacił za Edena Hazarda aż 115 mln euro i nie ma z niego za wiele pożytku. W meczu z Alaves, który Królewscy zresztą sensacyjnie przegrali, Belg nie wytrwał na boisku nawet pół godziny.

Hazard opuścił boisko z powodu kontuzji mięśniowej już w 28. minucie. Real w tym momencie przegrywał 0:1 po rzucie karnym z 5. minuty. Nie wiadomo, na ile poważna jest kontuzja Belga, trzeba poczekać do niedzielnych badań, ale były piłkarz Chelsea nie ma w Madrycie dobrego czasu. Opuścił już 36 meczów, a zagrał... 28.

Real już bez Hazarda stracił drugiego gola. W 49. minucie Joselu wykorzystał koszmarny błąd Thibauta Courtoisa, który źle wybił piłkę i nie zdążył wrócić do bramki...

Królewscy dostali drugi cios i nie zdołali już odrobić tych strat. Jedyne na co było ich stać, to gol honorowy w 86. minucie autorstwa Casemiro.

Real po 10 kolejkach ma na koncie 17 punktów w 10 meczach i jest na 4. pozycji. Alaves ma 4 oczka mniej i plasuje się na 9. lokacie. Dla Królewskich to 3. porażka w sezonie La Liga. Dystans do Atletico, które może zostać liderem, będzie wynosił nawet 9 punktów!