PKO BP Ekstraklasa. Śląsk Wrocław pokonał u siebie Raków! Znakomita seria została przerwana

Data dodania: 05-12-2020 19:32

W drugim sobotnim meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał u siebie Raków Częstochowa 1:0 (0:0).

Początek zdecydowanie należał do zawodników z Wrocławia. Już w 3. minucie spotkania interweniować musiał Jakub Szumski. Gospodarze zaatakowali i mocny strzał oddał Bartłomiej Pawłowski. Golkiper gospodarzy ostatecznie wybronił strzał pomocnika "Wojskowych". Później zaskoczyć Szumskiego próbował Krzysztof Mączyński, ale ten bez problemu poradził sobie z uderzeniem doświadczonego pomocnika, który ma na swoim koncie rozegranych 31 spotkań w reprezentacji Polski.

Potem Raków zaczął już więcej atakować. W 17. minucie spotkania dobrą sytuację miał Igor Sapała. Zawodnik gości mógł wyjść sam na sam z bramkarzem Michałem Szromikiem, ale ten zachował się bardzo dobrze, wyszedł z bramki i zatrzymał akcję. W 25. minucie pokonać Szumskiego próbował Ivi Lopez, ale Szromik kapitalnie wybronił strzał hiszpańskiego napastnika, który przyszedł do Rakowa 1 września tego roku. Podopieczni Marka Papszuna przejęli inicjatywę i grali dużo lepiej, niż na początku meczu, ale niestety nie padły w pierwszej połowie żadne bramki. Trzeba przyznać, że pierwsza część gry była wyrównana.

W 50. minucie Lopez był bliski strzelenia gola, ale piłka uderzona przez 26-latka trafiła w słupek. Wydawało się, że w 67. minucie zespół Vitezslava Lavicki obejmie prowadzenie, ale ponieważ bramkę strzelił Erik Exposito, jednak arbiter, Szymon Marciniak, nie uznał tego gola, ponieważ 24-latek wcześniej dotknął piłki ręką. W 71. minucie drużyna "Wojskowych" wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Pawłowski. Szumski mógł się lepiej zachować w tej sytuacji. Bramkarz Rakowa próbował interweniować, ale przepuścił futbolówkę i ta wpadła do bramki...

W końcówce meczu ekipa Papszuna miała szanse na wyrównanie. Petr Schwarz uderzył z przewrotki, ale Szromik znakomicie wybronił jego uderzenie. Wynik już się nie zmienił i trzy oczka wpadły na konto gospodarzy. Śląsk przerwał doskonałą serię Rakowa. Zespół Papszuna przed tym spotkaniem wygrał dziesięć meczów ligowych z rzędu.