Liga Mistrzów. Awans Borussii Dortmund i SS Lazio do fazy pucharowej. Debiutancka bramka Łukasza Piszczka w LM (VIDEO)

Data dodania: 08-12-2020 19:51

Podsumowanie spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegranych godzinie 18:55. Do fazy pucharowej z grupy F awansowały Borussia Dortmund oraz SS Lazio.

Borussia Dortmund pokonała Zenit Sankt Petersburg i zajęła 1. miejsce w grupie z dorobkiem 13 punktów na koncie. Na 2. lokacie znalazło się SS Lazio, które podzieliło się punktami z Club Brugge. Zespół Simone Inzaghiego uzbierał 10 oczek. Ekipa z Belgii zajęła 3. pozycję (8 punktów), a Zenit znalazł się na ostatnim, 4. miejscu. "Zenitowcy" uzbierali tylko 1 oczko.

SS LAZIO - CLUB BRUGGE 2:2

Bramki: 12 Joaquin Correa, 27 Ciro Immobile (karny) - 15 Ruud Vormer, 76 Hans Vanaken

W 12. minucie padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Na prowadzenie wyszło SS Lazio. Gola dla gospodarzy strzelił Joaquin Correa. Jeden z zawodników wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Bramkarzy rywali, Simon Mignolet, odbił piłkę, ale do futbolówki dobiegł Correa i tylko dopełnił formalności. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, ponieważ w 15. minucie do wyrównania doprowadził Ruud Vormer. Club Brugge strzelił podobną bramkę. Po strzale zza pola karnego Pepe Reina odbił piłkę przed siebie, ale w polu karnym znalazł się doświadczony holenderski środkowy pomocnik i wpakował piłkę do siatki.

Do przerwy klub z Rzymu jednak prowadził, ponieważ na listę strzelców w 27. minucie z rzutu karnego wpisał się Ciro Immobile. Włoski snajper rozpędził się i pewnym strzałem pokonał Mignoleta. Warto dodać, że od 39 minuty ekipa Philippe'a Clementa grała w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Eduard Sobol, który zablokował akcję włoskiej drużyny i brutalnie sfaulował Manuela Lazzariego. Co ciekawe, ekipa gości grała w dziesiątkę, ale doprowadziła do wyrównania. W 76. minucie bramkę zdobył Hans Vanaken. Ofensywny pomocnik po wrzutce Vormera strzałem głową pokonał Reinę.

ZENIT SANKT PETERSBURG - BORUSSIA DORTMUND

Bramki: 16 Sebastian Driussi - 68 Łukasz Piszczek, 78 Axel Witsel

W 16. minucie spotkania na prowadzenie wyszedł zespół z Rosji, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Driussi. Argentyński napastnik wbiegł w pole karne, dostał podanie od Alekseia Sutormina i płaskim strzałem pokonał golkipera Borussii Dortmund. Do przerwy wynik się nie zmienił. W 68. minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Piszczek, który grał od początku spotkania. Polak strzałem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans bramkarzowi Zenitu. Dla byłego reprezentanta Polski była to debiutancka bramka w Lidze Mistrzów. Na swoim koncie ma rozegrane 54 spotkania (dodatkowo ma też 6 asyst). W 78. minucie w zespole Luciena Favre'a gola zdobył Axel Witsel. Belg uderzył płasko zza pola karnego.