Cinque czy Sei... Wielka wpadka Romy i trenera Paula Fonseki w Coppa Italia. Skończy się walkowerem

Data dodania: 20-01-2021 12:39

AS Roma przegrała ze Spezią Calcio w 1/8 finału Coppa Italia i odpadła z rozgrywek. Nawet jednak, gdyby Roma wygrała na boisku, to i tak nie przeszłaby dalej, bo zostałaby ukarana walkowerem. Wszystko dlatego, że Paul Fonseca, trener stołecznego zespołu, oraz jego współpracownicy mieli tego dnia problem z liczeniem do pięciu.

Roma była faworytem, ale po kwadransie przegrywała 0:2, bo do siatki trafili Gałabinow w 6. minucie z karnego i Saponara w 15. minucie. Gospodarze na Stadio Olimpico zdołali potem z trudem wyrównać po strzałach Pellegriniego z rzutu karnego w 43. minucie i bramce Mchitarjana z 73. minuty.

Do rozstrzygnięcia losów awansu potrzebna była dogrywka. W niej w 92. minucie z boiska wylecieli Gianluca Mancini oraz Pau Lopez. Trener Fonseca zareagował kolejnymi zmianami. Trzy zrobił jeszcze w regulaminowym czasie gry, kolejną od początku dogrywki, wprowadzając Edina Dżeko. Gdy jego zespół został podwójnie osłabiony, wymienił dwóch kolejnych piłkarzy. W sumie roszad dokonał sześciu. O jednej za dużo.

Co prawda FIFA zgadza się na 6 zmian, ale wewnętrzny regulamin Coppa Italia dopuszcza wejście na boisko maksymalnie pięciu rezerwowych. Roma naruszyła więc przepisy i pewnie skończy się walkowerem.

Warto jednak dodać, że tak czy inaczej Roma przegrała, bo walcząc w 9 dała sobie strzelić dwa kolejne gole i przegrała ostatecznie 2:4.