Krótka współpraca Milika z Villas-Boasem? Były trener FC Barcelona może przejąć Olympique Marsylia!

Data dodania: 24-01-2021 9:22

Jedno zwycięstwo w ostatnich dziewięciu spotkaniach odniósł Olympique Marsylia. Takie wyniki mogą doprowadzić do tego, że współpraca Arkadiusza Milika z Andre Villas-Boasem może potrwać krótko. Zdaniem hiszpańskiego "AS" posada portugalskiego trenera jest poważnie zagrożona, a działacze szukają następcy.

W sobotni wieczór OM przegrał 1:3 z AS Monaco na wyjeździe, chociaż to gości wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Potem przyjezdni już tylko tracili gole, a przy drugiej bramce nie popisał się wprowadzony po godzinie gry debiutujący w Ligue 1 Arkadiusz Milik.

Villas-Boas tłumaczył na konferencji prasowej, że na zespół źle podziałał gol stracony na 1:1 na początku II połowy. Tłumaczył, że drużyna za nerwowo podchodził do stałych fragmentów gry Monaco i stąd trzy stracone w taki sposób gole.

Niewykluczone, że była to jedna z ostatnich konferencji Portugalczyka w roli trenera Marsylii. Zdaniem "AS" 43-latek już wkrótce może stracić pracę. Wiele zależy ponoć od tego, czy uda się szefom klubu porozumieć z Ernesto Valverde. To bowiem 56-letni były trener m.in. FC Barcelona jest faworytem od objęcia ekipy ze Stade Velodrome.

Villas-Boas prowadzi Olympique od maja 2019 roku. Podobno nie bardzo dogaduje się aktualnie z zawodnikami, wypomina mu się konflikty z Florianem Thauvinem i Dimitrim Payetem.