PILNE! 23. gol Roberta Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi (VIDEO). Bayern znowu rozbił Schalke

Data dodania: 24-01-2021 16:46

Robert Lewandowski nie przestaje strzelać w Bundeslidze. Polski snajper trafił w tym sezonie po raz 23.

Lewandowski zaczął mecz wyjazdowy z Schalke 04 Gelsenkirchen oczywiście w pierwszym składzie Bayernu Monachium. W I połowie kapitan reprezentacji Polski nie wpisał się jeszcze na listę strzelców, ale Bayern prowadził, bo gola strzelił Thomas Mueller w 33. minucie.

Po zmianie stron Lewandowski już bramkę zdobył. W 55. minucie wykorzystał podanie Joshuy Kimmicha, który tym samym zanotował drugą asystę w spotkaniu.

Lewandowski zszedł z boiska w 80. minucie, a jego miejsce zajął Maxim Choupo-Moting. Już bez Lewego na murawie Bayern strzelił dwa kolejne gole. W 88. minucie znowu trafił Mueller, a wynik na 4:0 ustalił w 90. minucie David Alaba.

Dla Bayernu to kolejne w ostatnim czasie wysokie zwycięstwo z Schalke. Bayern wygrywał w Bundeslidze 8:0, 5:0 i 3:0...

W tabeli Bayern po 18 kolejkach ma 42 punkty i zaczyna odjeżdżać rywalom. Nad RB Lipsk ma 7 oczek przewagi, nad Bayerem Leverkusen i VfL Wolfsburg już 10... Schalke z 7 punktami pozostaje na ostatniej lokacie.