Legia gra dalej w Pucharze Polski, chociaż dwa razy traciła prowadzenie. Gol i czerwona kartka Tomasa Pekharta (VIDEO)

Data dodania: 09-02-2021 22:14

Niby zimno, ale jednak gorąco było we wtorkowy wieczór w Łodzi. 5 goli, 2 czerwone kartki i sporo emocji. Ostatecznie Legia Warszawa, która dwa razy straciła prowadzenie, wygrała z ŁKS 3:2 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Legia miała sporą przewagę w I połowie, ale zeszła na przerwę z remisem. Co prawda w 15. minucie po strzale Bartosza Slisza piłka odbiła się od jednego z obrońców, zmyliła Arkadiusza Malarza i wpadła do siatki. Potem Wojskowi mieli jeszcze kilka okazji, lecz w 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, "obcince" Wieteski i Jędrzejczyka, Jan Sobociński z bliska wpakował piłkę do siatki na 1:1.

W przerwie Czesław Michniewicz wpuścił na boisko Luquinhasa i Brazylijczyk już w 49. minucie pognał na bramkę Arkadiusza Malarza i ładnie wykończył solową akcję strzałem na 2:1. 7 minut później ŁKS odpowiedział, a bramkę zawdzięcza Cezaremu Miszcie. Młody bramkarz Legii wypuścił piłkę z rąk, gdy wydawało się, że nie ma prawa tego zrobić. Janczukowicz z bliska trafił więc do siatki, mimo tego, że gdzieś tam na drodze do szczęścia mógł stanąć jeszcze Artur Jędrzejczyk.

Potem mecz się wyrównał, a Michniewicz już w 60. minucie sięgnął po Tomasa Pekharta. Czeski wieżowiec po dograniu Luqinhasa strzelił głową na 3:2, a Malarz po jego uderzeniu był blisko odbicia piłki, lecz nie dał ostatecznie rady.

Chwilę później Pekhart został powalony na ziemię, a gdy podnosił się powoli machnął mocno nogami, co wyglądało jak atak na Dąbrowskiego. Do tego trafił byłego obrońcę Legii, a teraz defensora ŁKS i sędzia Tomasz Wajda wyrzucił Czecha z boiska. 5 minut później po brzydkim wejściu stopą w kolano Luqinhasa murawę opuścił Pirulo i na samą końcówkę siły się wyrównały. Legia prowadzenie 3:2 dowiozła do końca i awansowała do ćwierćfinału.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski
ŁKS ŁÓDŹ - LEGIA WARSZAWA 2:3
Jan Sobociński 42, Piotr Janczukowicz 56 - Bartosz Slisz 14, Luquinhas 49, Tomáš Pekhart 82
ŁKS: 1. Arkadiusz Malarz - 6. Maciej Wolski, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Jan Sobociński, 88. Adam Marciniak - 20. Pirulo, 10. Antonio Domínguez, 24. Jakub Tosik, 7. Mikkel Rygaard, 19. Michał Trąbka (85. 22. Łukasz Sekulski) - 37. Piotr Janczukowicz
Legia: 35. Cezary Miszta - 55. Artur Jędrzejczyk, 4. Mateusz Wieteska, 3. Mateusz Hołownia - 2. Josip Juranović, 99. Bartosz Slisz, 67. Bartosz Kapustka, 17. Mateusz Cholewiak (60. 9. Tomáš Pekhart), 71. Kacper Skibicki (46. 82. Luquinhas), 25. Filip Mladenović - 21. Rafael Lopes
Żółte kartki: Dąbrowski, Pirulo - Rafael Lopes.
Czerwone kartki: Pirulo (89. minuta, ŁKS, za brutalny faul) - Tomáš Pekhart (84. minuta, Legia, za kopnięcie przeciwnika).
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)