Bundesliga. Kapitalne trafienie Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium zremisował z Arminią Bielefeld. Padło aż 6 bramek (VIDEO)

Data dodania: 15-02-2021 22:01

W poniedziałkowym meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium zremisował na Allianz Arena z Arminią Bielefeld 3:2 (0:2).

Już na samym początku spotkania doszło do sporej sensacji. Na prowadzenie wyszła Arminia Bielefeld. Na listę strzelców w zespole gości wpisał się Michel Vlap.  Gol padł w 9. minucie. 23-leni holenderski pomocnik strzelił gola w swoim debiucie. Do Arminii przyszedł 1 lutego na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2021 roku z belgijskiego RSC Anderlecht. Vlap dostał piłkę od jednego z partnerów i kapitalnie uderzył. Manuel Neuer w tej sytuacji nie mógł nic zrobić.

Później grę obu drużynom utrudniała pogoda. Zaczął mocno padać śnieg. Piłki zostały wymienione na pomarańczowe i odśnieżono linie. Mecz został na chwilę przerwany, ale potem gra została wznowiona. Na boisku było trochę chaosu, ale w 37. minucie Arminii udało się strzelić kolejną bramkę.

Vlap, który wcześniej strzelił bramkę dośrodkował do Amosa Piepera, a ten wykorzystał błąd Niklasa Sule i głową wpakował piłkę do siatki. Pod koniec pierwszej połowy pogoda się poprawiła i zawodnikom grało się lepiej. Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale wynik się nie zmienił.

Na początku drugiej połowy, dokładnie w 48. minucie gola dla "Bawarczyków" strzelił Robert Lewandowski. Reprezentant Polski doskonale przyjął piłkę i kapitalnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. Był to 25.gol Roberta w obecnym sezonie Bundesligi.

Goście błyskawicznie odpowiedzieli. Arminia zaczęła od środka i gola z bliskiej odległości strzelił Christian Gebauer. Zespół Uwe Neuhausa w 57. minucie stracił jednak bramkę. Na listę strzelców wpisał się Corentin Tolisso.

W 69. minucie zespół Hansiego Flicka doprowadził do wyrównania. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym i piłkę, która odbiła się od Lewandowskiego mocno uderzył Alphonso Davies. W 73. minucie piłkę do bramki Neuera wpakował Sergio Córdova, ale sędzia sprawdził VAR i dopatrzył się spalonego. Bramka nie została uznana. Wynik się już nie zmienił, choć jeszcze sporo ciekawych akcji.